Отборът на Ливърпул направи сериозна крачка към финала в Шампионската лига. "Червените" отново демонстрираха своята уникална офанзивна мощ, подчинявайки съперниците от Рома с 5:2. За кой ли път, над всички в мърсисайдския тим бе Мохамед Салах. Египтянинът се развилня срещу своя бивш клуб и впечатли с две попадения и същия брой асистенции. Два гола за победителите наниза и Роберто Фирмино, а един добави и другата част от това магическо трио - Садио Мане.

Клоп: Предпочитам да бяхме победили с 5:0 или 5:1

"До 80-ата минута всичко беше перфектно"

Селекцията на Юрген Клоп обаче остана с горчив вкус в устата заради развитието на първия полуфинал. До 80-ата минута английският гранд водеше с 5:0 и сякаш билетите им за заветния мач в Киев вече бяха резервирани. Рома все пак не се отказа и стигна до два гола на чужд терен в последните мигове. Първо живителни сили на "джалоросите" даде Един Джеко, а гол от дузпа на Диего Пероти, остави в играта надеждите на римляните.

Снимка 352574

По този начин ни очаква един повече от епичен реванш на "Олимпико", като "вълците" се нуждаят от три безответни попадения, за да сътворят втори голям обрат след случилото се срещу Барселона на четвъртфиналите.

Гостите от Италия нямаха никаква алтернатива на изключителния атакуващ футбол, който ни поднесе петкратният носител на трофея. Над всички тази вечер бе египтянинът Мохамед Салах, който изпъкна с две попадения и същия брой асистенции. "Египетския бог" правеше каквото иска със своите бивши съотборници и беше огромната разлика между двата тима.

Честта да запишат имената си сред голмайсторите имаха другите звезди на Ливърпул - Садио Мане и Роберто Фирмино (2), които направиха преднината на мърсисайдци невъзможна за преодоляване на реванша след седмица.

Снимка 352595

Източник: EPA/БГНЕС

Рома демонстрира сериозните си намерения в този полуфинал, след изиграването на само 120 секунди. Един Джеко получи топката в наказателното поле, след което я върна назад за връхлитащия Строотман. Холандският национал отправи много тежък изстрел, който обаче попадна в обсега на съперниковия страж.

Отговорът на домакините бе светкавичен и още в следващата атака се откри добра възможност и пред Мохамед Салах. Египтянинът пробва да матира Алисон с изстрел в далечния ъгъл, който не затрудни бразилския вратар.

Ливърпул - Рома 5:2 (Развой на срещата по минути)

Страхотно зрелище на "Анфийлд"

Ливърпул остана на няколко сантиметра от гола в петата минута. Подаване на ръба на засадата, изведе Роберто Фирмино в опасна близост до мрежата на Рома. Нападателят реши да отправи нестандартен шут от почти нулев ъгъл, който незнайно как не потопи в тъга "джалоросите".

Снимка 352577

Голяма беля сполетя мениджъра на домакините Юрген Клоп в 18-ата минута. Алекс Окслейд-Чембърлейн контузи тежко своето коляно и на негово място трябваше да се появи единственият здрав централен халф в тима - Жоржиньо Вайналдум.

Гостите от Италия изненадващо можеха да поведат в резултата след кошмарна грешка на Лорис Кариус. Авантюристичен изстрел на Александър Коларов мина през ръцете германския страж, който обаче имаше за свой верен съюзник горната греда, спасила го от огромно унижение.

Снимка 352593

Оттук насетне Ливърпул натисна газта и ситуацията за съперника им стана повече от злощастна.

Никой на "Анфийлд" не можеше да повярва, че любимците им не водят с 1:0 след головото положение в 28-ата минута. Роберто Фирмино пусна задължаващо подаване за Садио Мане, който пое топката на скорост и остана сам срещу Алисон. Африканецът обаче направи по- трудното и въпреки цялото време на света, прати коженото кълбо над горната греда. Само в рамките на 40 секунди, Садио повтори упражнението, като този път от точката за дузпа, отново я прати високо в аут!

Ди Франческо: Макар и трудно, имаме шанс за обрат

"След първия гол изгубихме нашата острота в дефанзивен план"

Проблемите за гостите обаче нямаха край, тъй като малко след това на позиция за стрелба се оказа и Мохамед Салах. Голямата звезда на Ливърпул насочи своя удар към незащитената част от вратата на Алисон, но латиноамериканецът се протегна максимално и отрази. Миговете на "червен" натиск все пак завършиха с гол в 33-ата минута, който за жалост на английския гранд не бе зачетен от главния съдия. Оказа се, че авторът на попадението Садио Мане е бил в положение на засада при подаването на Робъртсън.

Снимка 352596

Поводи за драма след положението "офсайд" обаче нямаше, тъй като още при следващата си атака, мърсисайдци стигнаха до гол. При това какъв! Мохамед Салах получи топката на любимата си позиция, след което елегантно залъга двама от бившите си съотборници и с неспасяем шут хвърли в делириум 53 000 зрители на "Анфийлд".Египтянинът демонстрира уважение към своите някогашни работодатели от Италия, след като не посмя да се зарадва въпреки гениалното си изпълнение.

Шокът за гостите от Рома беше ярко изразен, като той много бързо можеше да доведе и до второ попадение в мрежата им. Деян Ловрен скочи най-високо при центриране от корнер, но насочването му с глава срещна напречната греда. Атаките на Ливърпул бяха толкова много и все опасни на брой, че голова възможност се откри и пред дефанзивен халф като Вайналдум. Неговите амбиции за удвояване на преднината обаче бяха попарени от стабилния Алисон.

Снимка 352589

Напълно заслужено, с оглед всичко създадено пред вратата на "вълците", Ливърпул се оттегли на почивката с два гола аванс. Роберто Фирмино видя пробойна между Манолас и Фацио, и светкавично пусна за Мохамед Салах. Фараона знаеше добре какво да направи и с елегантно копване преодоля съпротивата на Алисон Бекер за 2:0.

Втората част продължи традицията на първото полувреме и не след дълго Ливърпул вече водеше с класическа преднина. Алекзандър-Арнолд се възползва от поредна грешка на италианската отбрана, продължавайки за Салах. Египтянинът залъга, че ще шутира, след което пусна за непокрития Мане, който този път нямаше как да сбърка и отбеляза за 3:0.

Феде Фацио остава непоправим оптимист за реванша

"Ние сме войници, ще се борим до последната минута"

Тази пролетна английска вечер продължи да бъде истинско мъчение за "вълците", който в 61-ата минута вече изоставаха с 0:4! И отново в епицентъра на всичко бе Мо Салах, който подобно и на третото попадение, отново блесна с решителна асистенция. Сега тя беше за Роберто Фирмино, който увенча прекрасната си игра с точен изстрел в мрежата на съперника.

Снимка 352586

Спокойното развитие на мача сякаш "приспа" отбраната на Ливърпул и помогна на гостите да стигнат до гол на чужд терен. Деян Ловрен увисна при центриране и коженото кълбо стигна до Един Джеко, който не пропусна изгодната възможност и намали до 1:5!

Снимка 352585

Ливърпул буквално спря да играе и "съживи" римските "вълци", подарявайки им още един гол. Главният съдия отсъди дузпа в тяхна полза заради игра с ръка на Милнър, пет минути преди края на мача. С отговорната задача се нагърби резервата Пероти. Аржентинският национал матира Кариус и направи нещата за италианците далеч по-оптимистични за ответния сблъсък.

Снимка 352598

Реваншът между двата тима ще бъде след седмица на "Олимпико", като билетите за турнирния сблъсък вече отдавна са продадени. Началният час на зрелището пък е повече от ясно - 21:45!

Хендерсън: Можехме да отбележим и още, не знам какво се случи с нас в последните минути

"На "Олимпико" ни очаква тежко предизвикателство"