Отборите на Ливърпул и Севиля не се победиха в зрелищен двубой от груповата фаза на Шампионската лига. Със сигурност, по-разочаровани от получилото се 2:2 са английските представители, които бяха по-добрият отбор, но отново претърпяха тотален провал в дефанзивен план.

Всичко започна твърде зле за домакините, които изоставаха в резултата само след 5 минути, когато Бен Йедер се разписа след лошо позициониране на Ловрен. Ливърпул намери сили за пълен обрат, който бе факт още до почивката. По веднъж се разписаха Фирмино и Салах, а публиката на "Анфийлд" повярва, че победата ще бъде за техните любимци.

Снимка 312498

В края на полувремето обаче Роберто Фирмино пропусна дузпа, с което остави съперника в играта. Севиля се възползва от този шанс и в 72-ата минута стигна до точката, когато нова неточност в защитата на Ливърпул позволи на Хоакин Кореа да оформи крайното 2:2.

Динамичният двубой бе белязан от два червени картон. Треньорът на гостите - Едуардо Берицо бе пратен на трибуните заради невъздържаните си реакции. В самия край на мача пък Джо Гомес от Ливърпул бе изгонен заради втори жълт картон.

Ливърпул - Севиля 2:2 (Развой на срещата по минути)

Зрелищен мач на "Анфийлд"

Ливърпул стартира мача ентусиазирано под бурната подкрепа на близо 48 000 свои привърженици. Положителното "червено" начало обаче бързо беше заличено от безумна грешка в английската отбрана, която доведе и до гол за Севиля. Стандартна испанска атака завърши с остро центриране от фланга на Хоакин Кореа. Подаването му се превърна в мисия невъзможна за статичните Ловрен и Джан, и в крайна сметка стигна до непокрития Бен Йедер. За бившия нападател на Тулуза пък бе детска игра да накаже Кариус.

Макар и с малко късмет, Ливърпул бързо можеше да възстанови паритета. Още в ответната атака, Жоржиньо Вайналдум пробва изстрел от далечна дистанция. Коженото кълбо срещна гърба на Кяер и фатално промени своята посока. За късмет на Серхио Рико обаче всичко завърши само с корнер.

Снимка 312501

С течение на срещата, набезите на домакините ставаха все по-опасни. В 8-ата минута Садио Мане бе намерен на стрелкова позиция, но на мястото си беше и Серхио Рико. Макар и с известни трудности, испанският национал спаси своите от сигурно попадение.

Сериозният натиск на Ливърпул все пак даде резултат и равенството беше възстановен след 21 минути футбол. Джондър Хендерсън комбинира умело с Алберто Морено, като последният навлезе в наказателното поле и пусна успоредно за връхлитащия Фирмино. Бразилецът пък с елегантно докосване направи 1:1.

Снимка 312510

Видимо обнадеждени след гола, мърсисайдци бързо можеха да сътворят и пълния обрат. "Червените" подхванаха светкавична контраатака, която бързо премина през Вайналдум, Мане и Джан. Именно головата възможност се откри пред германския национал, който обаче очи в очи срещу Рико, прати топката покрай страничната греда.

Логичното на "Анфийлд" все пак се случи в 35-ата минута, когато по малко щастлив начин, Мохамед Салах направи резултата 2:1. Египтянинът влезе твърдо в краката на Н'Зонзи, отнемайки му топката в решителен момент. Последва слабичък негов шут, който обаче отклони фатално в крака на Симон Кяер и влетя неспасяемо в мрежата на неприятно сюрпризирания Рико.

Снимка 312504

Малко преди почивката, Ливърпул пропиля уникален шанс да увеличи преднината си срещу своя испански опонент. Алберто Морено демонстрира въздушна акробатика и с глава подаде за Мане. Сенегалецът навлезе в полето на Севиля и още с повеждането, топката срещна ръката на Нико Пареха. Впоследствие африканецът бе и съборен от вече безпомощния защитник, за което главния съдия посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби Роберто Фирмино, който излъга вратаря, но прати коженото кълбо в страничната греда.

Снимка 312505

В 43-ата минута наставникът на гостите Тото Берицо трябваше да извърши и принудителна смяна, след като Гуидо Пизаро се контузи и на негово място спешно трябваше да влезе Пабло Сарабия.

След точно час игра, гостите от Испания останаха без своя старши-треньор Едуардо Берицо. Аржентинецът за пореден път демонстрира чепатия си нрав, като този път провинението му не бе простено от съдията и така той бе пратен на трибуните на "Анфийлд".

Снимка 312516

Севиля остана в играта като по чудо в 70-ата минута! Отбита топка след корнер попадна в краката на Вайналдум, който през купа от играчи отправи мощна тупалка. Рико видя коженото кълбо в последния момент, но все пак се намеси адекватно и отрази.

И докато мърсисайдци пропускаха положение след положение, Севиля съумя да нанесе своя удар. Джордан Хендерсън закъсня да покрие появилия се като резерва Луис Муриел. Колумбиецът пусна към Хоакин Кореа, който въпреки трудното поемане на топката, я прати неспасяемо в мрежата на безпомощния Кариус.

Снимка 312517

Последваха хаотични минути, през които Ливърпул опита всичко, за да си върне лидерството. В игра се появиха Фелипе Коутиньо и Дани Стъридж, но и те не помогнаха на своя ти за отбелязването на трети гол.

Марибор и Спартак (Москва) направиха 1:1

Марибор успя да спре руския шампион, Попето игра 5 минути

Палачът на Левски завърши 1:1 със Спартак (Москва)

В самия край на срещата домакините останаха с човек по-малко, след като Джо Гомес получи втори жълт картон.

В следващия кръг на Ливърпул предстои много тежко гостуване на руския шампион Спартак (Москва), където играе и капитанът на националния ни отбор - Ивелин Попов. Севиля пък има наглед лесната задача да домакинства на Марибор. Мачовете са след точно 11 дни.