Ливърпул постигна важна победа над Аякс в мач от група "Д" на Шампионската лига. "Мърсисайдци" се наложиха с 1:0 на "Анфийлд", с което заемат първото място и се класират на осминафиналите на турнира.

Холандците пък ще се борят с Аталанта за другото място, даващо право на участие в следващата фаза. Ливърпул излезе за днешния двубой с много проблеми от контузени играчи, които прекроиха състава на Юрген Клоп. Холандците пък се намираха в силна форма и се заканиха преди двубоя, че имат сили да победят Ливърпул.

Съставът на Тен Хааг се бори доста и показа доста добра игра и отлични индивидуалности, които на няколко пъти можеха да обърнат мача.

Срещата започна с натиск на домакините. В 6-ата минута "мърсисайдци" удариха греда след като Салах намери Къртис Джоунс, който от границата на наказателното поле стреля, но право в лявата греда! Последваха няколко добри положения и за двата тима. Първо Мане овладя много далечен пас и навлезе в наказателното поле, но загуби баланс и падна без нарушение.

Към 20-ата минута холандците взеха инициативата и все по-често поглеждаха към вратата, пазена от Калъхър. Две минути преди края на първата част, се стигна до добра възможност за "мърсисайдци". Андрю Робърдсън пое топката в празно пространство и стреля мигновено, но прати кълбото на сантиметри от лявата греда. През втората част играта бе двуостра.

Снимка 507795

В 50-ата минута холандците пропиляха добър шанс след като Нерез центрира от свободен удар, Клаасен засече с глава и стреля, но встрани от вратата. Малко по-късно Аякс нацели и греда. Мазрауи стреля, вратарят изби, а Нерез направи добавка, но нацели страничната греда.

Снимка 507793

В 58-ата минута Ливърпул поведе в резултата, точно когато холандците бяха в подем! НекоУилямс центрира отлично в назателното поле, Джоунс отблизо засече, вратарят се размина с топката и 19-годишният играч от няколко метра прониза опразнената врата за 1:0.

Малко по-късно домакините можеха да усвоят чрез Салах, който изскочи сам срещу вратаря, но се засуети и пропусна златна възможност за попадение.

Пет минути преди края на редовното време, Фирмино пое подаване в наказателното поле и стреля към долния десен ъгъл, но вратарят се хвърли фантастично и изби, спасявайки сигурен гол. Малко преди края на мача, Хунтелаар стреля с глава, засичайки майсторско центриране, но вратарят изби.

Ливърпул - Аякс, 1:0