Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА! ЛИВЪРПУЛ ПОБЕЖДАВА АЯКС!

88′

Какъв удар само! Хунтелаар стреля с глава, засичайки майсторско центриране, но вратарят изби, спасявайки сигурен гол.

85′

Фирмино пое подаване в наказателното поле и стреля към долния десен ъгъл, но вратарят се хвърли фантастично и изби, спасявайки сигурен гол.

81′

Контузеният Нереш е заменен от Траоре.

78′

Хендерсън центрира успоредно на вратата, но няма кой да засече отблизо.

72′

Салах навлиза в наказателното поле на добра стрелкова позиция, но се забави и защитниците го затварят, предотвратявайки негов опасен удар.

70′

Вайналдум е санкциониран след нарушение срещу Тадич.

64′

Душан Тадич пуска отличен пас към Антъни, но младокът стреля твърде слабо, за да затрудни Калъхър.

59′

Нов шанс за "мърсисайдци"! Мохамед Салах изскача сам срещу вратаря и можеше да направи резултата 2:0, но се засуети и пропусна златна възможност за попадение.

58′

ГОЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Какъв подарък за домакините, точно когато холандците бяха в подем! Неко Уилямс центрира отлично в назателното поле, Джоунс отблизо засече, вратарят се размина с топката и 19-годишният играч от няколко метра прониза опразнената врата за 1:0!

Снимка 507807

57′

НОВ ШАНС ЗА АЯКС! Мазрауи стреля, вратарят избива и Нерез направи добавка, но нацелва страничната греда!

56′

Блинд получава жълт картон за нарушение срещу Жота.

50′

Какъв шанс за Аякс! Нерез центрира от свободен удар, Клаасен засече с глава и стреля, но встрани от вратата.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! ДВАТА ОТБОРА СЕ ОТТЕГЛЯТ НА ПОЧИВКА ПРИ 0:0!

Снимка 507795

43′

Добра възможност за "мърсисайдци"! Андрю Робърдсън поема топката в празно пространство и стреля мигновено, но праща кълбото на сантиметри от лявата греда.

42′

Жълт картон Шуурс за нарушение срещу Мане.

40′

Спокойна игра в последните минути, без опасни положения пред двете врати.

31′

Калъхар с много добро спасяване след топовен удар от границите на наказателното поле на Мазрауи.

26′
Снимка 507793

24′

Аякс постепенно взима инициативата след първоначалния домакински натиск на Ливърпул.

19′

Шанс за Аякс! Антъни получава дълъг пас в наказателното поле и стреля, но в аут.

13′

Садио Мане! Сенегалецът засича много далечно центриране и навлиза в наказателното поле, но загубва баланс и пада в наказателното поле, няма нарушение.

10′

Вайналдум получава топката в наказателното поле и стреля, но ударът му е блокиран.

6′

ГРЕДА ЗА ЛИВЪРПУЛ! Салах намира отлично Къртис Джоунс, който от границата на наказателното поле стреля, но право в лявата греда!

3′

Къртис Джоунс нанася опасен удар от границите на наказателното поле, който е блокиран умело от Онана.

1′

Хунтелаар

Ливърпул приема Аякс в мач от група "Д" на Шампионската лига. Срещата на "Анфийлд" стартира в 22:00 часа.

"Мърсисайдци" са лидери в групата с 9 точки от 4 мача, докато холандският гранд е с позиция по-назад със седем пункта, колкото има и Аталанта, на 4-ото място е Мидтиланд, без точка.

За днешния двубой Юрген Клоп има доста проблеми. Аут от сметките му са опитният халф Джеймс Милнър, Тиаго Алкантара, Трент Александър-Арнолд, Върджил ван Дайк, Джо Гомес, Джердан Шакири и Наби Кейта.

"Ситуацията не е перфектна, но не всички хора искаха да ни помогнат. От телевизиите можеха да помогнат не само на нас, но и на останалите хора във футбола. Ситуацията е такава, каквато е. Винаги съм казвал, че докато можем да съберем 11 играчи за мач, ще се борим", сподели Клоп преди мача днес.

Притеснен Клоп: Нямам достатъчно футболисти

"Трябва да се справим"

В състава на гостите са крайно амбицирани за победа. Треньорът Ерик тен Хаг е уверен в добрата форма на играчите си.

"В момента играем по-добре като отбор и голяма част от футболистите ни са в много по-добра форма, отколкото в първия мач. Всичко това означава, че очаквам и много по-добра игра", заяви Тен Хаг.

Атлетико (Мадрид) - Байерн (Мюнхен) 1:1 (Развой на срещата по минути)