Лион победи Ювентус с 1:0 в първи осминафинален мач в Шампионската лига. Единственият гол вкара Люка Тусар в 31-ата минута.

В 7-ата минута Роналдо  центрира опасно във вратарското поле и сантиметри не стигнаха на Хуан Куадрадо да засече топката, която тупна коварно близо до гредата.

В 21-ата минута Лион пропусна отличен шанс за гол. При едно центриране от корнер Токо-Екамби стреля с глава и нацели напречната греда.

Де Лихт получи аркада при сблъсък в наказателното поле и се наложи да бъде превързан. Лион се възползва от численото си предимство и вкара гол. В 31-ата минута французите разиграха добре след един тъч отляво, Ауар напредна почти до аутлинията и центрира към Тусар, който засече топката във вратата за 1:0.

Снимка 468937

Две минути след това Дембеле отправи снаряд по посока вратата на Юве, но топката излезе в аут. Малко след това удар на Роналдо премина покрай вратата.

В 37-ата минута "хлапетата" претендираха за дузпа за игра с ръка на Куадрадо в пеналта, но ситуацията бе разгледана и с ВАР и наказателен удар не бе отсъден. Четири минути след това Токо-Екамби отне топката от играч на гостите и стреля опасно над вратата.

В добавеното време на първата част Гимараеш пробва бдителността на Шчесни с далечен удар, но вратарят внимаваше и улови.

Манчестър Сити победи Реал (Мадрид) с 2:1 в Шампионската лига

Ман Сити превзе "Бернабеу" след късен обрат

"Гражданите" се наложиха с 2:1 над "белите"

В 69-ата минута италианците пропуснаха страхотно положение. Дибала получи центриране в пеналта и стреля силно от движение, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 82-ата минута Гонсало Игуаин получи трудна топка в наказателното поле, но все пак успя да стреля с глава, но не и да намери очертанията на вратата. Пет минути по-късно Дибала получи извеждащ пас и отбеляза гол, но той не бе зачетен заради засада.

В продължението на мача Юве имаше претенции за дузпа, но те не бяха уважени.