Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+3′

Край на мача!

90′

Лионел Меси имаше възможност да затрудни домакините чрез фаул от чудесна позиция, но ударът му срещна стената.

88′

Жълт картон за Семедо.

83′

Ндомбеле е заменен от Чейк-Диоп.

81′

Видал заменя Роберто.

80′

Жълт картон за Серджи Роберто.

75′

Корне заменя Терие.

70′

Какъв пропуск на Суарес! При добра и многоходова атака на Барселона, Жорди Алба центрира по земя от левия фланг на атаката, топката отиде към точката на дузпата, но ударът на уругваеца мина на сантиметри до лявата греда!

69′

Тусар заменя Траоре.

67′

Коутиньо влиза на мястото на Дембеле.

65′

Меси стреля от малък ъгъл отляво в наказателното поле, Лопес спасява.

63′

Високо напрежение пред вратарското поле на Лион! Суарес и Меси се озоваха двама на един, но Суарес се засуети и успя да спечели само корнер!

Снимка 407554

Източник: uefa.com

61′

Опасен пробив на Депай отляво в наказателното поле завърши с остро центриране на последния, но Тер Стеген успя да застане на пътя на топката и да я хване.

52′

Първото положение за вторите 45 минути е пред вратата на Барса! Депай намери топката по диагонал отдясно в наказателното поле, а силният му удар профуча до лявата греда на Тер Стеген, който макар че се разтегна максимално, не успя да играе с топката!

50′

Играчите на Барселона се опитват да установят контрола върху срещата в началните минути на второто полувреме, но домакините показват, че не са склонни да преотстъпят инициативата.

45′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Край на първото полувреме, в което гостите от Барселона имаха по-добрите възможности да отбележат попадение.

Снимка 407555

44′

Дембеле опита неуспешно да намери очертанията на вратата с удар извън наказателното поле.

39′

Усман Дембеле пробва да намери Луис Суарес в наказателното поле, но Антони Лопес успя да пресече подаването към уругвайския нападател на Барселона.

36′

Луис Суарес стреля от добра позиция, но Антони Лопес спасява без проблем.

33′

Жълт картон за Дюбоа.

30′

Играчите на Бруно Женесио поизравниха играта в последните минути, но за момента не успяват да създадат от т.нар. чисти голови положения. За разлика от каталунците, които чрез Ракитич и Дембеле имаха чудесни възможности да открият резултата!

Снимка 407547

27′

Ново центриране, този път от Мемфис Депай, Пике обаче внимава и чисти топката.

25′

Опасно центриране на Дюбоа в наказателното поле, Семедо се намесва и изчиства топката.

20′

Сериозен пропуск на гостите! Усман Дембеле се озова на чудесна позиция срещу Антони Лопес, който обаче спаси удара на французина!

Снимка 407548

19′

Дюбоа опита извеждащ пас зад защитата на Барселона, но топката е пресечена.

17′

Опасен удар на Иван Ракитич, топката прелетя много близо до целта!

15′

Меси стреля от дъгата пред наказателното поле, ударът му е блокиран.

12′

Опасно центриране на Лионел Меси, играчите на Лион изчистиха топката.

11′

Нищо неочаквано в началото на мача - Барселона владее топката в 63 % от времето.

8′

Добра топка за Луис Суарес, който опита опасно подаване, пресечено от футболист на Лион.

3′

Жълт картон за Аоар, който спря обещаваща атака на Меси.

Снимка 407546

1′

29. Тусар 26. Аленя

От Барселона многократно заявиха, че основната цел този сезон е на стадион "Камп Ноу" да бъде върната купата от Шампионска лига. Първото сериозно препятствие към тази цел е днес - каталунците гостуват на Лион в 1/8-финал, който започва в 22:00 часа българско време.

В досегашните шест мача между тези два тима Барса няма загуба. "Блаугранас" постигнаха 4 победи, а два пъти срещите завършиха наравно. До момента през сезона Лион няма поражение в турнира, а на домашната сцена победи хегемона ПСЖ.

Наказан за днешния мач е голямата звезда на Лион - Набил Фекир. Контузени са Рафаел дос Сантос и Амин Гури. Под въпрос пък са Джейсън Денайер и Танги Ндомбеле.

Треньорът на Барселона Ернесто Валверде няма да може да разчита на халфа Артур. Бразилецът е с контузия, както и вратарят Яспер Силесен. Аут до края на сезона е Рафиня. След дълго възстановяване в състава се завръща централният защитник Самуел Умтити, който беше привлечен именно от Лион. Готови за голямия двубой са още Лионел Меси и Усман Дембеле.