Лестър загуби в последния си мач от груповата фаза на Шампионска лига. "Лисиците" паднаха от Порто на стадион "До Драгао" с 0:5. Както е известно, английският шампион си бе осигурил първото място в групата и в днешната среща Клаудио Раниери даде почивка на някои от основните си играчи.

Това бе най-резултатната загуба за английски отбор в историята на Шампионската лига.

Силва откри в 6-ата минута за домакините, след като засече с глава прекрасно центриране от корнер на Корона. В 26-ата минута Корона реализира за 2:0.

Минута преди почивката Брахими направи резултата класически след удар от малкото наказателно поле.

Силва вкара втория си гол в мача от дузпа в 64-ата минута, а крайният резултат бе оформен от Жота в 77-ата минута, след като той не сгреши сам срещу вратаря.

В другия мач от групата Копенхаген победи като гост Брюж с 2:0. Датчаните ще играят в турнира Лига Европа през пролетта, докато белгийският отбор така и не успя да спечели точка.