Старши треньорът на Монако Леонардо Жардим не скри радостта си от класирането на отбора на четвъртфиналите на Шампионската лига. Тимът му спечели с 3:1 реванша срещу Манчестър Сити продължи напред заради повече голове на чужд терен.

"Много сме щастливи от това класиране. Гледах 2-3 пъти мача в Манчестър и смятам, че резултатът 3:5 не е справедлив, защото платихме твърде скъпо за някои малки грешки. Затова бях оптимист, че в два мача можем да отстраним Манчестър Сити. Тази вечер направихме много добро първо полувреме. Съперникът се адаптира към тактиката ни през втората част и ни затрудни, но ние продължихме да ги пресираме, за да не позволим топката да се задържа в тях, защото това щеше да е равносилно на сигурна смърт.

Ново шоу между Монако и Манчестър Сити, Хосеп Гуардиола и компания се прибират у дома!

Ново шоу между Монако и Сити, Пеп и компания се прибират у дома!

Французите сътвориха поредния подвиг в Лигата на шампионите!

Щастлив съм за нашите фенове и цяла Франция, защото ще продължим да представяме страната в Шампионската лига. За втори път в последните години достигаме до тази фаза и това е признание за нашата работа. В навечерието на мача ме попитаха дали се страхувам от този мач. Нямаше страх. Това беше мач, от който можеш само да спечелиш, от тези, които се играят до пълно изтощение. Обичам двубоите с висок залог", коментира Жардим.