Лацио победи Борусия (Дортмунд) с 3:1 у дома в мач от група "F" на Шампионската лига. Чиро Имобиле откри резултата в 6-ата минута. В 23-ата минута Марвин Хитц си вкара автогол. В 71-ата минута Ерлинг Халанд намали, но Акпа Акпро в 76-ата минута оформи крайния резултат.

В 6-ата минута "жълто-черните" сбъркаха при изнасянето на топката. Анхел Кореа намери Имобиле в наказателното поле и нападателят вкара за 1:0.

В 23-ата минута Луис Фелипе засече топката след центриране от корнер, Хитц се опита да избие, но вместо това я прати в собствената си врата.

В 71-ата минута Халанд върна "жълто-черните" в срещата. Норвежецът засече се разписа с топовен удар след подаване на Джовани Рейна.

В 82-ата минута Имобиле намери в наказателното поле Жан Акпа Акпро и котдивоарецът вкара за крайното 3:1.