Завършилият на трето място в шампионата на Русия - Краснодар се класира за 1/16-финалите в Лига Европа след домашна победа над третия във Франция - Рен с 1:0. Срещата от група "Е" на Шампионската лига беше за третото място, след като другите два тима Челси и Севиля се класираха за 1/8-финал в най-престижната надпревара още миналия вторник.

Двубоят в Рен през октомври завърши 1:1, което даваше леко предимство на руския тим. Мачът в Краснодар се игра пред 8,500 зрители по трибуните, защото в Русия е разрешено клубовете да запълват част от капацитета на стадионите си.

В първите минути домакини бяха по-активни. Постепенно френският отбор наложи превес и достигна до няколко добри ситуации пред руската врата. Имаше и една спорна ситуация за игра с ръка в наказателното поле на домакините, но съдията Уилям Калъм от Шотландия не даде дузпа за Рен.

Сафoнов се намеси блестящо при най-добрата атака на "бретонците". След това Краснодар отново овладя инициативата. Маркус Берг пропусна, останал сам срещу вратаря Селен, който спаси.

Рен започна амбицирано второто полувреме и Матвей Сафонов трябваше да прави хубав плонж в 47-ата минута, за да предотврати сигурен гол. Френският тим се настани трайно в полето на Краснодар. Руснаците изглеждаха като приели прекалено дълбоко играта, но тактиката им даде резултат.

В 71-ата минута Маркус Берг успя да надбяга защитата на Рен след изчистена топка от Александър Мартинович. 33-годишният швед не даде шанс да бъде избутан и стреля по земя за 1:0.

Френските футболисти не се отказаха да преследват изравнително попадение, което обаче отвори защитата им и футболистите на Краснодар достигнаха до добри ситуации при контраатаки.

Така Краснодар събра 4 точки и следващата седмица ще има гостуване за престиж в Лондон на Челси. Рен ще приеме Севиля също в двубой, в който ще защитава само честта си.