Въпреки, че Лудогорец не се добра до груповата фаза на Шампионската лига, България все пак ще има свои представители в "турнира на богатите".

Тимът на Георги Миланов - ЦСКА (Москва) довърши започнатото срещу Йънг Бойс и днес удари отново швейцарския тим, този път с 2:0 в руската столица. Резултатът бе открит малко преди почивката, когато точен беше Георги Шенников. Точка на спора пък сложи Алан Дзагоев в 65-ата минута, след като получи добър пас от Витиня, завъртя се елегантно и не остави никакви шансове на Вон Балмус.

Ливърпул отново победи Хофенхайм и се класира за групите на ШЛ

Зрелищен Ливърпул влезе със стил в групите на Шампионска лига

Мърсисайдци попиляха Хофенхайм с 4:2

Георги Миланов остана неизползвана смяна и изгледа целия мач от резервната скамейка.

11 години, след като направи чудото с Левски, Живко Миланов отново ще се подвизава в групите на Шампионската лига. Тази вече той и съотборниците му от АПОЕЛ удържаха 0:0 при гостуването си на Славия (Прага) и така след успеха си с 2:0 в първата среща заслужиха мястото си сред най-добрите.

Най-паметен обаче този ден със сигурност ще остане за азерите от Карабах. Селекцията на Гурбаб Гурбанов се превърна в първия тим от тази страна, който се добира до групите на ШЛ. Въпросният клуб хвърли бомбата на плейофите, след като отстрани датския ФК Копенхаген.

Спортинг (Лисабон) разби Стяуа и влезе в "турнира на богатите"

"Лъвовете" разкъсаха Стяуа насред Букурещ

Спортинг съкруши румънския гранд с 5:1

Карабах спечели първата среща с 1:0, а днес някак си трябваше да оцелее на стадион "Паркен". Началото не бе никак добро, след като Сантандер даде преднина на скандинавците до почивката. Тук обаче дойде и "златното" попадение за шампиона на Азербайджан. В 63-ата минута таранът Ндлову се оказа непокрит в полето на ФК Копенхаген и падайки направи 1:1.

До края хората на Стале Солбакен опитаха да вкарат необходимите им за класиране два гола, но стигнаха само до попадение на Павлович, което се оказа крайно недостатъчно за заветната им цел.

Припомняме, че през това лято Карабах изигра контролна среща с нашия ЦСКА, която завърши 2:5 в полза на "армейците".

ЦСКА - Карабах 5:2 (Развой на срещата по минути)

"Армейците" се подиграха с шампиона на Азербайджан

Утре от 19:00 часа българско време ще бъде теглен и жребият за груповата фаза в Шампионската лига