Манчестър Юнайтед стартира с неочаквана загуба мачовете си от група F в Шампионската лига. "Червените дяволи" останаха с празни ръце от визитата си на Йънг Бойс от Швейцария. За поражението с 1:2 момчетата на Оле Гунар Солскяер могат да се сърдят на Аарон Уан Бисака. При 1:0 в полза на неговия тим, той си изкара глуповат червен картон в 35-ата минута, довел и до пълния обрат през второто полувреме. При това паметният гол за домакините падна в петата минута на продълженията.

Зрителите в Берн станаха свидетели на любопитен момент още на загрявката. Тогава силен шут на Кристиано Роналдо намери в главата един от стюардите, който се просна на земята моментално. Португалецът все пак демонстрира отлични човешки качества и се извини.

Севиля - Залцбург 1:1 в мач от Шампионската лига

Севиля и Залцбург не се победиха в мач с четири дузпи

Срещата на "Рамон Санчес Писхуан" завърши 1:1

Прошка от CR7 нямаше обаче в 13-ата минута, когато той даде аванс за "червените дяволи". Бруно Фернандеш разсече вражеската отбрана с перфектно подаване, а именитият му сънародник довърши останалото с лекота.

Снимка 546447

Източник: EPA/БГНЕС

В 25-ата минута Кристиано можеше да удвои преднината на англичаните, но изстрелът му бе спасен по фантастичен начин от Давид фон Балмос.

Моментът, който обърна развоя на събитията настъпи в 35-ата минута, когато Аарон Уан -Бисака сътвори изключителна глупост и логично бе изгонен от главния съдия. Случилото се вдъхна нов живот на домакините, които до паузата можеха да изравнят, насочването на Фаснахт мина на сантиметри от заветната цел.

След паузата "жълто-черните" обградиха вратата на английския гранд. Заслуженото сякаш се случи в 66-ата минута, когато Нгамалеу се оказа на точното място и с движение шутира неспасяемо за Де Хеа.

Снимка 546448

Тоталният обрат можеше да бъде факт в 88-ата минута. Сандро Лупер стреля много опасно под гредата, но Давид Де Хеа демонстрира прословутия си рефлекс и съумя да изчисти в ъглов удар.

Типично в стил Юнайтед, Йънг Бойс стигна до шокиращия пълен обрат. В 95-ата минута кошмарна грешка в защитата на англичаните позволи на Жордан Сибачу да се възползва максимално и да промуши кълбото в мрежата за крайното 2:1. Излишно е да ви споменаваме до какъв делириум бяха докарани трибуните на "Ванкдорф щадион" в Берн.

Снимка 546446

В следващия кръг Манчестър Юнайтед посреща на свой терен Виляреал. Йънг Бойс гостува на Аталанта.