Интер запази шансове за класиране в елиминационната фаза в Шампионската лига. "Нерадзурите" надвиха с 2:0 у дома Борусия (Дортмунд) в мач от група "F" на турнира.

Точни за италианския гранд бяха Лаутаро Мартинес (22) и Антонио Кандрева (89). Аржентинският нападател пропусна дузпа в 83-ата минута.

Така Интер събра 4 точки и се изравни с днешния си съперник. Лидер е Барселона със 7 пункта, а Славия (Прага) има една точка.

Интер - Борусия (Дортмунд) 2:0

Интер - Борусия (Дортмунд) 2:0, гол на Кандрева

"Нерадзурите" преследват първа победа в турнира

Първата добра възможност бе за Интер. В 5-ата минута Антонио Кандрева опита удар по земя от пряк свободен удар, но топката премина покрай вратата.

Борусия владееше повече топката в следващите минути, но не затрудняваше Ханданович. Вместо това Интер поведе при първия си реален шанс за гол. В 22-ата минута Лаутаро Мартинес получи извеждащ пас зад защитата от Шкриняр и преодоля Бюрки за 1:0.

Снимка 449311

Източник: uefa.com

В 31-ата минута Аксел Витсел опита далечен удар, но топката мина високо над напречната греда.

В последната минута на полувремето гостите бяха близо до изравняване на резултата. Санчо се измъкна в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Ханданович демонстрира отличен рефлекс и спаси.

Снимка 449315

Второто полувреме започна с шанс пред Николо Барела. Ударът на халфа обаче премина над вратата.

Следващото по-интересно действие в срещата дойде едва в 64-ата минута. Тогава Юлиан Брандт проби до дъгата на наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл, но Ханданович се намеси и спаси.

Снимка 449319

Десет минути по-късно "жълто-черните" отново имаха възможност да стигнат до изравнителен гол. Джейдън Санчо получи топката в наказателното поле, но отново вратарят на Интер бе стабилен и се справи.

В 83-ата минута Интер получи право да изпълни дузпа за нарушение на Матс Хумелс срещу Себастиано Еспозито. Зад топката застана Лаутаро Мартинес, но ударът му в левия ъгъл бе спасен от Бюрки.

Снимка 449316

Аржентинският нападател имаше още една възможност да се разпише, но ударът му бе блокиран от играч на гостите.

В 89-ата минута Интер сложи точка на спорта. Брозович намери Кандрева, който напредна по дясното крило и с мощен удар вкара за 2:0.