Борусия Мьонхенгладбах и Ман Сити не се победиха в мач от груповата фаза на Шампионска лига. Германците и "гражданите" направиха 1:1.

Равенството изглеждаше най-справедливия развой на срещата, тъй като и двата тима има имаха положения.

След този мач, тимът на Пеп Гуардиола се класира за следващата фаза като втори в групата. На лидерската позиция остава до края Барселона. Както е известно, каталунците победиха Селтик като гост с 2:0.

В днешния мач в Германия, Рафаел изведе Борусия напред в средата на първото полувреме, но в самия му край Давид Силва изравни и така Сити остана без загуба на германска земя след 2 победи и 4 равенства.

Съперниците завършиха в намален състав след като съдията изгони по един техен играч през второто полувреме.