Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) натупа здраво швейцарските си съперници от Йънг Бойс. Германците размазаха опонента си с 6:1 и с общ резултат 9:2 ще играят за втора поредна година в групите на Шампионска лига.

Над всички в двубоя бяха офанзивните футболисти - братът на Еден Азар - Торген, и бразилското острие на домакините Рафаел. Двамата успяха да реализират по три попадения във вратата на съперника, а стартът бе даден още в 9-та минута, когато Азар вкара за 1:0. До края на първото полувреме Рафаел набързо вкара две попадения - в 33-та и 40-та минути.

През втората част картината бе идентична - головете във вратата на съперника също три на брой, а авторите им - същите. Азар вкара второто си попадение в мача в 64-та минута, а Рафаел оформи своя хеттрик в 77-та, с което резултатът набъбна на 5:0.

Раве върна едно попадение малко по-късно, за да може Торген Азар да оформи също своя хеттрик в 84-та минута и крайния резултат в мача.

Борусия (Мьонхенгладбах) - Йънг Бойс 6:1