Унгарският шампион Ференцварош се класира за груповата фаза на Шампионската лига за пръв път от 1995 година. Тимът удържа нулево домакинско равенство срещу норвежкия Молде и благодарение на трите си гола на чужд терен преди седмица ще играе с най-силните отбори на континента.

През първата част положенията пред двете врати бяха сравнително малко. Олександър Зубков отправи далечен удар в 12-ата минута, но ме затрудни вратаря на Мьолде. Гостите отговориха с опасен изстрел на Магнус Волф Ейкрем в 40-ата минута.

Норвежците трябваше да търсят победата и логично увеличиха натискаси през второто полувреме. В 76-ата минута Хестад направи страхотен пропуск останал очи в очи с вратаря. След това и Бриндхалдсен имаше прекрасен шанс в 87-ата минута, но не успя да намери очертанията на вратата.

В добавеното време домакините вкараха гол чрез Узуни, не зачетен заради засада.

Така Молде ще трябва да остане с утехата да участва в груповата фаза на Лига Европа.В другите два мача Динамо (Киев) победи белгийския Гент с 3:0, а Олимпиакос удържа 0:0 като гост на Омония. Така Динамо (Киев) и Олимпиакос също ще играят в групите на Шампионската лига.