Унгарският шампион Ференцварош направи сериозна крачка към групите на Шампионската лига. Първият плейофен мач в Норвегия с местния шампион Молде завърши 3:3.

Домакините изоставаха с 0:2, обърнаха до 3:2, но в края допуснаха изравняване, което може да се окаже фатално за техните амбиции.

Франк Боли откри в 3-ата минута за Ференцварош. Мирто Узуни удвои в 53-ата минута след удар с глава. Малко след това Леке Джеймс върна Молде в играта за 1:2 също с глава.

Магнус Ейфрем изравни в 65-ата минута, а Мартин Елингсен направи обрата пълен в 83-ата минута. В 87-ата минута унгарците направиха резултата 3:3 след успешно изпълнена дузпа от Игор Харатин.

Олимпиакос победи Омония с 2:0 след голове след почивката на Матьо Валбуена и Юсуф Араби.

Динамо (Киев) спечели гостуването си на белгийския Гент с 2:1. Валдислав Суприага откри за украинския тим в 9-атата минута. Тим Клайндиенст изравни в 41-ата минута. 8 минути след подновяването на играта Вадис Оджиджа-Офое получи втори жълт картон и остави домакините с 10 човека. В 79-ата минута Карлос де Пеня донесе победата за Динамо.

Следващата седмица са реваншите. Плейофите за Шампионската лига са единственият квалификационен кръг в европейските турнири през този сезон, който се провежда в традиционния формат на разменено гостуване.