Отборът на Фенербахче победи сръбския Партизан с 2:1 и се класира за груповата фаза на Шампионската лига. Семих Сентюрк откри резултата за турците в 28-ата минута. Половин час след това Алекс удвои удвои преднината. Тошич се разписа за Партизан, но голът му не бе достатъчен, за да класира сърбите. Двата тима завършиха 2:2 в първата среща, което класира турския тим напред в турнира.

Базел също се класира за групите на Шампионската лига. Швейцарците победиха с 2:1 у дома португалския Витория Гимараеш. Щокер изведе „червено-сините” напред още в 11-ата минута. Гостите от Гимараеш не се поколебаха да изравнят. В 14-ата Жоао Алвеш бе съборен в наказателното поле на Базел и съдията отсъди дузпа за Витория. Фахардо бе точен от бялата точка.

При този резултат португалците се класираха напред, защото първата среща бе завършила 0:0, но в 54-ата минута швейцарският национал от турски произход Ерен Дердийок (на малката снимка) отбеляза за 2:1 и донесе победата на отбора си. Витория ще трябва да играе в турнира за Купата на УЕФА.

Гръцкият гранд Олимпиакос няма да играе в Шампионската лига. Тимът от Пирея победи Анортозис с 1:0, но бе загубил първата среща в Кипър с класическото 0:3 и с общ резултат 1:3 в групите на турнира ще играе Анортозис. Единственото попадение за Олипиакос бе дело на Белуши в 54-ата минута.