Тази вечер погледите и вниманието на футболна Европа са насочени към руския Ростов! Дебютантите в Шампионската лига успяха още от първия си опит да достигнат до групите на лъскавия турнир, след като пребиха от бой някогашното страшилище Аякс с категоричното 4:1.

През целия двубой домакините не оставиха съмнение в превъзходството си, след като в първия мач успяха да удържат 1:1 на "Амстердам Арена". На реванша в Ростов обаче руснаците си поиграха на котка с мишка и закономерно се поздравиха с успеха, прострелвайки на четири пъти отиващия в Барселона холандски вратар - Яспер Силесен.

Още през първото полувреме домакините упражниха натиск, който доведе до попадение на Сердар Азмун в 34-та минута, а при 1:0 двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част голеадата във вратата на Силесен продължи, а изходът от двубоя бе решен в рамките на 20 минути, когато домакините дръпнаха с 4:0 след голове на Йерохин, Нобоа и Полоз.

В края на срещата Аякс върна едно попадение от дузпа чрез Клаасен в 84-та минута, а заради нарушението Ростов завърши срещата с човек по-малко заради изгонването на Кудрашов.

Ростов - Аякс 4:1