Българският шампион Левски преклони глава пред Челси, след като изгуби във втория си мач от Шампионската лига с 3:1.

Първото полувреме започна с по-активна игра на българския шампион. Левски имаше възможност да огорчи Чех още в първите минути, но несъсредоточена игра и липса на късмет лишиха Йовов, Бардон и Станислав Ангелов от решителния точен удар.

Българите продължиха да играят със самочувствие и многоходови комбинации, но и класата на гостите си пролича, още повече след двата удара в гредата на Дрогба и Балак.

Левскарате не се стреснаха от този факт и владееха по-продължително топката.

След малко повече от половин час игра обаче лондончани се развихриха и в 39-та минута Дидие Дрогба реализира първия си гол.

"Сините" не се притесниха от негативния развой на двубоя и до края на полувремето на свой ред опитаха да накажат Чех.

Почивката дойде при гол преднина за гостите. "Син" запалянко нахлу на терена с топка и след като вкара попадение от точката на дузпата, напусна пределите на терена. Чак тогава го приклещи полицията.

Левски продължи със смелата си игра и можеше да реализира изравнително попадение.

Точно когато силите изглеждаха изравнени, Дрогба се възползва от грешка в българската отбрана и с премерен удар, който мина през ръцете на Петков, вкара втория си гол в мача.

Опасните ситуации отново се редуваха и пред двете врати, но гостите организираха много бързи и ефективни атаки.

И третият гол падна без явен и продължителен натиск на Челси. Дрогба реализира хеттрик след центриране по трева и триков удар с пета в близкия на Петков ъгъл.

От тук до края на двубоя левскарите поеха инициативата и в 73-та минута вратарят на лондончани бе принуден да показва високата си класа.

Последваха отново силни атаки на българите и в самия край на двубоя юношата на "синия" Мариян Огнянов опъна мрежата зад Чех с плътен силен удар от границата на наказателното поле.

Това бе първо попадение за Левски в европейската Шампионска лига. А и първи гол от български отбор във вратата на Челси от 5 мача в евротурнирите.

Челси е едноличен лидер на върха на класирането в група "А" с две победи от два мача и 6 точки.

На трибуните беше собственикът на Челси Роман Абрамович. Той се появи в последния момент в ложата на стадион "Васил Левски". Губернаторът на Чукотка бе със солидна, но дискретна охрана.