Двубоите в група F на Шампионската лига предложиха доста интересни мигове за футболните фенове. Основният акцент падна върху мачовете на фаворитите Борусия (Дортмунд) и Лацио.

На своя "Сигнал-Идуна Парк", германците постигнаха очакван успех над руския първенец Зенит с 2:0. Въпреки силното си първо полувреме, вестфалци имаха трудности с реализирането на попадение. Те бяха най-вече отчаяни от намесите на руския вратар Кержаков.

Снимка 502867

Източник: EPA/БГНЕС

Така домакините трябваше да чакат чак до 77-ата минута. Тогава Караваев задържа съперник в собственото си наказателно поле и бе отсъдена дузпа. С отговорната ситуация се нагърби Джейджън Санчо, оказал се безпогрешен за 1:0.

Манчестър Юнайтед победи РБ Лайпциг с 5:0 в Шампионската лига

Скоростните атаки на Манчестър Юнайтед оставиха РБ Лайпциг без футболни аргументи на "Олд Трафорд"

Селекцията на Солскяер е с пълен точков актив след 5:0 срещу "биковете"

Крайното 2:0 бе оформено от Ерлинг Халанд в даденото от съдията продължение. Англичанинът Белингам продължи с глава за норвежкия таран, който напредна мощно и сам срещу Кержаков завърши със самочувствие.

По същото време, Лацио стигна само до равенство при гостуването си на Брюж. "Орлите" обаче си имат и сериозно оправдание, тъй като бяха без осем от своите най-добри футболисти, оказали се с положителни тестове за коронавирус.

Снимка 502865

Въпреки това, срещата започна оптимистично за "бианкочелестите", които след четвърт час поведоха благодарение на Хоакин Кореа. Лидерството на римляните издържа до 42-ата, когато крайното 1:1 бе оформено от дузпа, вкарана от Ванакен.

Барселона победи Ювентус с 2:0 в Шампионската лига

Барселона се разправи с неубедителен Ювентус в Торино

Преобразената селекция на Роналд Куман постигна успех с 2:0

След паузата двамата вратари - Симон Миньоле и Пепе Рейна напомниха за своите най-добри години, тъй като блеснаха с няколко отлични спасявания, оставили резултата непроменен.

По този начин Лацио остава лидер в група F с 4 точки, колкото има и вторият Брюж. Дортмунд е на позиция №3 с три пункта, докато последен е Зенит с две загуби от два мача.

Пари Сен Жермен победи Истанбул Башакшехир с 2:0 в Шампионската лига

Непокорният Мойс Кийн подсигури първата победа на ПСЖ в група "Н"

"Принцовете" надвиха Истанбул Башакшехир с 2:0

БОРУСИЯ ДОРТМУНД - ЗЕНИТ 2:0

1:0 Санчо-дузпа (77"), 2:0 Халанд (90+1")

БРЮЖ - ЛАЦИО 1:1

0:1 Кореа (14), 1:1 Ванакен -дузпа (42")

Аталанта и Аякс завършиха 2:2 в Шампионската лига