Спарта (Прага), Слован Братислава и Дебрецен постигнаха победи в първите мачове от третия предварителен кръг на Шампионската лига. С тези три двубоя стартира програмата от този последен предварителен кръг, преди плейофите.

Спарта се наложи с 4:2 над Малмьо, след хеттрик на Давид Лафата. Опитният нападател се разписа в 22-та, 51-та и 70-та минути. Ковач добави още един гол в 52-та минута. Спарта обаче на два пъти бе догонващ в резултата, след като Емил Форсберг и Кийсе Телин на два пъти отбелязаха за Малмьо, в 17-та и 27-та минути. Така шведският тим запази шансовете си и за реванша, след като си тръгна от Прага с два гола на чужд терен.

Слован (Братислава) победи Шериф (Тираспол) с 2:1, но също не реши нищо на свой терен. Исмаил Иса игра за молдовците като титуляр, като бе заменен в 84-та минута. Игор Жофчак откри от дузпа точно преди почивката, а Рикардиньо изравни в 74-та. Карол Мешжарос донесе победата на Слован в 85-та минута. Шериф пропусна и дузпа, а игра и половин час с човек повече, след като Лашик бе изгонен, но Каду не успя да намери вратата от бялата точка в 63-та минута.

Дебрецен също взе минимален успех, с 1:0 над БАТЕ Борисов, но поне запази мрежата си суха. Ибрахим Сидибе отбеляза от дузпа единственото попадение в двубоя. Бившият играч на Левски - Рене Михелич игра за Дебрецен, но напусна още в 32-та минута.