Макаби (Тел Авив) се класира за плейофа за класиране в груповата фаза на Шампионската лига. Това стана факт след победа с 1:0 над Динамо (Брест) у дома.

Единственият гол в мача вкара преотстъпеният от Лудогорец Дан Битон в 50-ата минута. Плеймейкърът се разписа от дузпа.

Следващият съперник на Макаби е РБ (Залцбург).

В друг мач Ференцварош победи с 2:1 Динамо (Загреб). Още във втората минута Токмак проби в наказателното поле и центрира към Гергьо Ловренчич, чийто удар попадна в целта за 1:0. В 23-ата минута Узуни си вкара автогол след центриране от корнер за 1:1.

65-ата именно Узуни вкара победното попадение за своя тим, след като остана очи в очи със съперниковия вратар и прокара топката покрай него.

Следващият съперник на Ференцварош е Молде, който отстрани Карабах след изпълнение на дузпи.

Приказката за Омония в Шампионската лига продължава, кипърците отстраниха Звезда след дузпи

Срещата завърши 1:1 в редовното време