Челси допусна загуба на собствен терен от Валенсия в мача между двата тима от Група Н на Шампионската лига.

Битката на стадион "Стамфорд Бридж" приключи при резултат 0:1. Автор на единствения гол в сблъсъка стана Родриго, разписал се след 74 минути игра.

Снимка 443271

Източник: UEFA.com

След трудното начало на сезона, Челси започна да набира скорост и срещу Валенсия лондончани бяха фаворити за победата.

Младоците Мейсън Маунт и най-вече Тами Ейбрахам, който не спира да бележи, се появиха на терена днес. Този път обаче те не впечатлиха, като първият бе принудително заменен след 16 минути игра от Педро, а вторият бе зорко охраняван от съперниковите бранители и не успя да се изяви.

Във Валенсия играчите продължават да бъдат силно недоволни от уволнението на треньора Марселино, но тази вечер забравиха различията си с ръководството и стигнаха до важния успех.

Това се случи и с доза късмет, като асистенция на Парехо бе превърната в гол от Родриго едва 16 минути преди последния сигнал, а преди това домакините на няколко пъти можеха първи да излязат напред в резултата. За съжаление, късметът не беше на тяхна страна.

Снимка 443273

В досегашните 7 мача между двата тима, това бе първи успех за Валенсия, като до момента футболистите на тима имаха 3 загуби и 3 равенства срещу този опонент.

В другия мач от същата група Аякс не срещна затруднения на собствен терен.

Амстердамци очаквано надделяха над Лил, като се наложиха с 3:0. Точни за отбора си бяха Промес, Алварес и Таляфико.

Борусия (Дортмунд) и Барселона не се победиха - 0:0