Челси постигна първия си успех в групите на Шампионска лига през този сезон. Пред погледа на своя собственик Роман Абрамович, лондончани спечелиха визитата си на дебютанта ФК Краснодар с 4:0. Селекцията на Франк Лампард доминираше тотално, а попаденията бяха дело на Хъдсън-Одой, Вернер от дузпа, Зиеч и Пулишич. "Сините" можеха да постигнат и по-изразителен резултат, но Жоржиньо пропусна от бялата точка през първото полувреме.

Аталанта и Аякс завършиха 2:2 в Шампионската лига

Аталанта и Аякс предложиха очакваното зрелище

2:2 между двата тима в група D

Дебютантите в турнира от ФК Краснодар заиграха ентусиазирано и имаха възможност да открият резултата още в 4-ата минута. Данил Уткин намери необходимото пространство в наказателното поле на Челси и отправи изстрел, който беше спасен по най-добрия начин от Едуард Менди.

Снимка 502853

От другата страна на терена също бе интереснo. Аплодисменти за реакцията си заслужи и стражът на "биковете" Матвей Сафонов, реагирал адекватно след шут на Зиеч.

В 14-ата минута Тимо Вернер бе съборен в полето на Краснодар и реферът Палабалък отсъди дузпа след допитване със системата ВАР. С наказателния удар се нагърби титулярният изпълнител Жоржиньо, но традиционното му изпълнение завърши с изстрел в страничната греда.

Атлетико (Мадрид) победи Залцбург с 3:2 в Шампионската лига

Атлетико (Мадрид) възвърна самочувствието си в Шампионската лига

Жоао Феликс се превърна в герой при обрата срещу Залцбург

Пропускът съживи руснаците, които на своя страна имаха два добри момента чрез Вилхаена и Утикин. Изстрелът на нидерландеца беше блокиран, а пък вторият поиска дузпа, която не му бе дадена от рефера.

Челси откри резултата в 37-ата, когато в прегръдките на своите съотборници попадна Калъм-Хъдсън Одой. Крилото получи пас от Хаверц, а последвалият му изстрел не предизвика качествена реакция от Сафонов и се превърна в гол.

В 55-ата минута Краснодар можеше да се върне в мача, когато Юри Газински отправи удар, който срещна напречната греда.

Снимка 502852

В заветния четвърт час на двубоя, гостите от Англия реализираха цели три попадения. В 76-ата лондончани получиха нова дузпа, която с известни трудности, все пак бе реализирана от Тимо Вернер. Малко след това германецът асистира и за попадението на Хаким Зиеч за 0:3.

Манчестър Сити победи Олимпик (Марсилия) с 3:0 в Шампионската лига

Олимпик (Марсилия) се оказа лесно препятствие за Манчестър Сити

Селекцията на Пеп Гуардиола доминира на "Стад Велодром" - 3:0

Крайното 0:4 пък имаше честта да фиксира Кристиан Пулишич. В последната минута от редовното време, американецът получи подаване от Ейбрахам и между краката на руския вратар сложи точка на спора.

В следващия кръг Челси приема Рен на "Стамфорд Бридж". Краснодар гостува на Севиля.

ФК КРАСНОДАР - ЧЕЛСИ 0:4

0:1 Хъдсън-Одой (37"), 0:2 Вернер-дузпа (76"), 0:3 Зиеч (79"), 0:4 Пулишич (90")