Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 38869

Английският шампион се спаси от смъртоносната захапка на "вълците"

Зрелищно 3:3 между съставите на Челси и Рома

Последна смяна в лагера на Рома - на терена се появява Стефан Ел Шаарави.

83′

Универсалният Алесандро Флоренци се появява в игра, заменяйки Кевин Строотман.

81′

ДЖЕКО!! Футболистите на Рома развиха брилянтна атака в 81-ата минута. След няколко бързи паса, топката бе центрирана към Един Джеко. Балканецът обаче направи по-трудното и от уникална позиция, незнайно как прати топката в аут, с което пропусна да фиксира своя хеттрик.

79′

Еден Азар бива заменен от Вилиян. Последна промяна в лагера на Челси

76′

Антонио Рюдигер се появява в игра за Челси, терена напуска Давиде Дзапакоста.

74′

ГООООЛ ЗА ЧЕЛСИ!! 3:3!! ЕДЕН АЗАР!! Силно развълнувани от своя моментен подвиг в английската столица, гостите от Рома се подадоха на емоцията и бързо инкасираха изравняване. Гостите допуснаха Еден Азар да остане напълно непокрит около дузпата и белгиецът, малко странно за неговите качества, отбеляза с глава в далечния ъгъл на Алисон.

72′

Принудителна смяна в състава на Рома. Играта напуска Жерсон, който бива заменен от Лоренцо Пелегрини.

69′

ГОООЛ ЗА РОМА!!!3:2!!! ЕДИН ДЖЕКО! Усетили, че играта им въври до възможно най-малката подробност, хората на Еузебио Ди Франческо натиснаха своя разубеден съперник и сензационно стигнаха до пълния обрат на "Стамфорд Бридж". Александър Коларов центрира от пряк свободен удар. Отбраната на Челси не се бе подредила никак добре, като това се оказа отлична новина за Един Джеко, който с глава я прати във вратата на "сините".

67′

Жълт картон за Тимуе Бакайоко, който наруши правилата срещу Пероти.

64′

ГОООООЛ ЗА РОМА!! 2:2!! ЕДИН ДЖЕКО!! Футболните богове определено бяха с "джалоросите" и сякаш напълно заслужено италианците стигнаха до частичен обрат в 64-ата минута. Феде Фацио даде началото на поредна атака за своя тим. Аржентинският бранител пробва нещо нестандартно и пусна дълга топка за Един Джеко чак в наказателното поле на Челси. Таранът на "вълците" пък сътвори нещо фамозно, след като намери коженото кълбо от въздуха и със зверско воле подлуди гостуващата агитка от Апенините!

62′
Мениджърът на Челси - Антонио Конте бе заплашен от главния съдия Дамир Скомина, че може и да бъде изгонен, ако не намали своята емоционалност.

57′

Определено, по подобие и на първата част, Рома стартира далеч по-добре второто полувреме. Малко след подновяването на играта Един Джеко можеше да сложи край на негативната си серия от 9 мача без гол срещу Челси. Босненецът обаче закъсня със стотна от секундата и пропиля отличен шанс да накаже английския първенец.

Снимка 318662

56′

Първа смяна в срещата. На мястото на голмайстора Давид Луис се появява Педро. Челси заиграва в схема 3-4-3.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 318661

45′

ПОЧИВКА!

39′

ГОООЛ ЗА РОМА!!!2:1!!АЛЕКСАНДЪР КОЛАРОВ!! Въпреки безкрайно лошия развой на срещата, Рома намери сили и върна едно попадение още до почивката. Сърбинът Александър Коларов отново демонстрира висша футболна класа, завършила със страхотен гол. Бившият играч на Манчестър Сити размина с лекота Аспиликуета, след което с мощен шут, отклонил се и в крака на Кристенсен, посече безпомощния в ситуацията Куртоа.

37′
Снимка 318654

36′

ГОООЛ ЗА ЧЕЛСИ!! 2:0!! ЕДЕН АЗАР!! Рома обаче продължи да си играе с огъня и при поредната си грешка в изнасянето на топката, Челси съумя да накаже "вълците" с втори гол. Мората и Азар отново хванаха отбраната на съперника по "бели гащи" и не остана нищо друго за първия освен да отправи опасен изстрел. Топката се отклони в крака на вражески бранител и така малко изненадващо стигна до дебнещия Азар, за който беше истинско удоволствие да опъне мрежата зад Алисон

.

30′

НАИНГОЛАН! Рома дочака своя момент и след половин час футбол нямаше да бъде незаслужено, ако резултатът вече бе 1:1. Капитанът на гостите Раджа Наинголан избяга от персоналния си пазач Маркос Алонсо и се озова на стрелкова позиция. Нинджата избра да шутира в близкия ъгъл, но с фамозно спасяване блесна сънародникът му Куртоа.

25′

Колебания около физическото състояние на Давид Луис и шансовете му да продължи участието си в мача. Всичко с бразилеца обаче е наред и той ще продължи да бъде константна величина в редиците на Челси.

20′

Челси беше близо до удвояването на своята преднина в 20-ата минута, когато грешка на съперника позволи на Азар да напредне бързо с топка в крака. Последва него диагонален изстрел, който премина на сантиметри от страничната греда на Рома.

15′
ИЗНЕНАДА! На трибуните на "Стамфорд Бридж" е безработният Карло Анчелоти! Трябва ли да значи нещо това?

12′
Снимка 318651

11′

ГООЛ ЗА ЧЕЛСИ!! 1:0!! ДАВИД ЛУИС! Динамичното начало на срещата логично доведе и до гол в една от двете врати. Късметът се усмихна на домакините, които имаха възможността поведат в резултата. Давид Луис опита извеждащ пас към Мората, но опитът му бе блокиран от Жуан Жезус. За радост на играча с №30, коженото кълбо отново се върна при него, след което той отправи много техничен изстрел, озовал се неспасяемо в левия ъгъл на Алисон.

7′

ПЕРОТИ! Моментално събитията на терена се пренесоха пред другата врата, където в епицентъра на събитията попадна Диего Пероти. Аржентинецът блесна с фамозен индивидуален пробив, който завърши с удар малко над горната греда на безпомощния Куртоа.

5′

МОРАТА! Шампионите на Англия обаче имаха свой план за развитието на двубоя и още в 5-ата минута той можеше да даде необходимия резултат. "Сините" преляха бързо от фаза защита в атака и след бърза комбинация между Азар и Мората, последният получи възможност да шутира. Ударът му обаче беше слаб и попадна в прегръдката на Алисон.

3′

Гостите от Италия сюрпризираха своя съперник с доста агресивна игра в началните минути. "Джалоросите" се настаниха безцеремонно в наказателното поле на Челси, ала съществена опасност пред Куртоа така и не се случи. Е, ако не броим един разочароващ изстрел с глава на централния бранител Федерико Фацио.

2′

Надеждите на "джалоросите" днес са свързани с добрата форма на централния им нападател - Един Джеко, който има 6 гола от 7 мача в Серия "А" и едно попадение от две срещи в Шампионската лига. За съжаление на босненеца, Челси е един от най-неудобните му съперници, тъй като все още не е успявал да се разпише, въпреки деветте си двубоя срещу тях.

Снимка 274595

2′

За последно двата тима имаха европейски сблъсък през далечната 2008-а година, когато отново попаднаха в една и съща група за ШЛ. Тогава англичани и италианци аристократично си размениха по един домакински успех.

2′

Проблемите за Антонио Конте са свързани с халфовата му линия, където поради контузии срещата пропускат Н"Голо Канте и Дани Дринкуотър. Универсалният Виктор Моузес пък е с мускулна травма и това отново ще отвори място сред титулярите за новото попълнение Давиде Дзапакоста.

Снимка 259065

1′