Челси победи Аякс с 1:0 като гост в мач от група "Н" от груповата фаза на Шампионската лига.

Аякс - Челси 0:1, Батшуай бележи за лондончани

Холандците са фаворит в двубоя

С победат лондончани вече имат 6 точки, като заемат второто място в групата. Лидер е Аякс със същия актив, но с по-добра голова разлика.

В 8-ата минута Велтман отправи страхотен удар от дистанция, но топката премина покрай вратата на Кепа Арисабалага. Две минути по-късно Дони ван де Беек стреля от воле, но право в тялото на футболист на Челси.

Малко след това Онана трябваше да се намесва след изстрел на Мейсън Маунт.

В следващите минути Хъдсън-Одой бе много активен по крилото, но веднъж стреля неточно, а след това улови топката без проблем.

В 35-ата минута Куинси Промес вкара топката във вратата на Кепа Арисабалага. След намесата на ВАР обаче се оказва, че Промес е бил с няколко сантиметра зад последния в защитата на Челси.

В началото на втората част и двата отбора изчакваха грешка на съперника, от която да се възползват.

В 59-ата минута Едсон Алварес стреля с глава, но топката се отби в страничната греда.

В 71-ата минута влезлият като резерва Батшуай с първото си докосване принуди Онана да се намесва. Минута по-късно Пулишич стреля, топката се отби във футболист на холандците и попадна в Батшуай, той обаче стреля много неточно.

В 86-ата минута Миши Батшуай откри резултата на "Йохан Кройф Арена". Кристиан Пулишич много елегантно пусна топката между краката на футболист на Аякс, тя стигна до белгиецът, който бе точен от близка дистанция.