Жълт картон за Рюдигер.

76′

Жълт картон за Суарес.

75′

ГООООЛЛЛЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Меси изравнява резултата, вкарвайки първия си гол срещу този съперник - 1:1! Звездата на каталунците получи топката от Иниеста, който се възползва от грешка в защитата на домакините и намери аржентинеца около точката на дузпата, който бе безпощаден!

74′

Нова добра атака на Челси, при която Вилиан се забави да намери Канте и топката му бе отнета.

69′

Опасна контраатака на Челси чрез Канте, стигна до Вилиан, който се опита в коридор да върне към последния, но топката бе пресечена от защитник на Барселона.

64′

Алейш Видал замени Паулиньо.

62′

ГООООЛЛЛЛ ЗА ЧЕЛСИ! Вилиан получи топката пред наказателното поле, финтира встрани и стреля силно по земя, за да намери очертанията на вратата - 1:0!

58′

Картината е сходна на тази от първото полувреме - Барселона владее повече топката, но като че ли по-опасни и бързи изглеждат действията на домакините.

53′

Луис Суарес се измъкна отляво в наказателното поле, но силният му удар от малък ъгъл не представляваше проблем за защитата на Челси.

50′

Азар падна в наказателното поле, искайки дузпа, но се видя, че такава няма.

48′

Иниеста опита изпълнение извън наказателното поле, но ударът на техничаря с левия крак е крайно неточен и излезе в аут.

45′

Начало на второто полувреме.

45′

Край на първото полувреме.

Снимка 341414

43′

Центриране на Фабрегас бе изчистено от Пике, топката попадна на Азар, който от воле от линията на наказателното поле я прати над вратата.

40′

И пак Вилиан! Бразилецът нанесе сходен удар като преди малко, който срещна страничната греда, този път лявата!

33′

Греда! Домакините можеха да поведат в резултата, след като Вилиан стреля от дъгата пред наказателното поле, но ударът му срещна страничната греда!

31′

Удар на Маркос Алонсо от фаул намери очертанията на вратата, но Стеген спасява.

30′

Жълт картон за Ракитич.

25′

Играчите на Барселона трудно намират пространства през центъра, поради което каталунците опитват да изненадат съперника чрез атаки по двата фланга. Домакините обаче са добре организирани в защита.

Снимка 341409

20′

Гостите се настаниха в половината на съперника в последните минути, но това не води до опасности пред вратата на Тибо Куртоа.

15′

Шанс за Паулиньо! Меси намери отлично бразилеца в наказателното поле, който обаче не успя с глава да намери очертанията на вратата.

9′

Меси проби през центъра, намери Паулиньо на десния фланг, който се опита да центрира остро по земя, но Кристенсен пресече топката.

5′

Еден Азар стреля опасно по диагонал извън наказателното поле, но топката мина с малко над вратата.

Снимка 341408

4′

Активно начало от страна и на двата тима, които с първите си действия показват, че няма да има момент на изчакване.

1′

70. Хъдсън-Одой 25. Томас Вермален

Тази вечер погледите са насочени към "Стамфорд Бридж", където Челси приема Барселона в първия 1/8 финален двубой между двата отбора от Шампионската лига.

Съперничеството между Челси и Барселона ще е поредно в този турнир, а то често протича под знака на адреналина, драмата, емоциите. Всички още помним начина, по който каталунците елиминираха лондончани - с гол в последната минута на Иниеста преди няколко сезона за крайното 1:1 в Лондон, съпътствано с грандиозните гафове на съдията Йовебро.

По-късно Челси се реваншира и отстрани "блаугранас", макар че трябваше да наваксва изоставане от два гола. Това стана в годината, в която "сините" вдигнаха трофея в Шампионската лига начело с Роберто Ди Матео.

И така, ред е за поредния епизод между Челси и Барселона. Време е да видим дали Лионел Меси най-накрая ще успее да вкара в мрежата на английския клуб - нещо, което не е правил до момента.