Брюж изненада Зенит и го победи с 2:1 като гост. Двубоят бе от група "F" на Шампионската лига. Еманюел Денис откри резултата за белгийския шампион в 63-ата минута. Четвърт час преди края на мача Итън Хорват си отбеляза автогол и изравни. Дълбоко в добавеното време Шарл де Кетелере донесе успеха на Брюж.

Първото полувреме не се запомни с нищо интересно. Гостите излязоха напред в резултата в 63-ата минута. Тогава Денис проби до центъра и намери Де Кетелере. Нападателят нанесе удар, който бе париран от вратаря. Последно нов такъв, който защитник изби от голлинията, ни при третият Денис не сбърка.

В 74-ата минута Зенит изравни. Деян Ловрен нанесе силен удар от над 30 метра, топката срещна гредата, а след това и тялото на плонжиралия вратар Хорват и влезе във вратата за 1:1.

Така се стигна до третата минута на даденото от съдията продължение. Вормер проби отдясно и пусна успореден пас за Де Кетелере, който насочи топката във вратата за 1:2.