Отборът на Спортинг Брага сътвори изненадата в група „Н", след като се наложи с 2:0 при визитата си на турския гранд Галатасарай. Момчетата на Жозе Песейро изиграха един тактически много правилен мач,  като се възползваха изцяло от откритата и офанзивна игра на сараите, които бяха покосени на два пъти с попадения в 27-ата и 90-ата минута.

Трибуните на „Тюрк Телеком Арена" бяха препълнени до краен предел, искайки да видят първи успех в ШЛ за играчите на Фатих Терим, но нещата се развиха по ужасяващ начин за тях, след като португалският национал Рубен Микаел откри за гостите след половин час игра.

От тук нататък мачът се играеше пред вратата на Бето, но добрите рефлекси на стража и стабилната отбрана пред него, така и не допуснаха гол във вратата си.

Унесени в търсене на изравнително попадение, домакините от Галатасарай бяха хванати на поразяваща контраатака в последната минута, когато Алан  бе безпогрешен и оформи крайното 0:2.

С днешния си успех отборът на Брага спечели първи три точи, след като в изминалата  си среща „топчиите", загубиха изненадващо от Клуж. Загубата пък е втора за Галатасарай, което рязко контрастира с амбициите на турския гранд.

ГАЛАТАСРАЙ-БРАГА 0:2

0:1 Рубен Микаел (27'), 0:2 Алан (90')

СТАДИОН: „Тюрк Телеком Арена"

СЪДИЯ: Том Хаген (Норвегия)

ГАЛАТАСАРАЙ: Муслера, Ебуе, Кая, Риера , Дани,  Амрабат, Инан, Мело, Чолак, Булут, Йълмаз

БРАГА: Бето, Дуглаео, Винисиус, Исмаили, Кущодио, Виана, Аморим, Алан, Микаел, Едер