Реал (Мадрид) и Борусия (Дортмунд) за пореден път оправдаха очакванията за зрелищен мач, след като двата отбора завършиха при равенство 2:2 на стадиона на домакините.

Срещата предложи много емоции, голове, опасности, екшън, след който двата отбора поделиха по една точка, а Реал за пореден път не успя да счупи каръка и да си тръгне с пълен успех от Дортмунд в мач от Шампионска лига.

Началото бе за домакините от Борусия, които пред собствена публика демонстрираха невероятно желание и агресия за атака и успяха да натикат съперника в собствената му половина. Реал буквално не можеше да мине центъра, с изключение на един, два случая, докато "жълто-черните" редяха атака след атака, а особено активен по дясното крило бе Осман Дембеле, който можеше да се разпише, но негов удар мина високо над вратата.

НА ЖИВО: Борусия (Д) - Реал (М)

Предстои страхотно дерби в Шампионска лига тази вечер

Реал обаче си е Реал. Мадридчани организираха опасна контраатака в 16-та минута, която намери Бейл в наказателното поле, уелсецът с гръб към топката пусна с пета към Кристиано Роналдо, който по диагонал откри резултата - 1:0 за Реал!

Попадението обаче не притесни особено домакините, които продължиха да търсят гола с непрестанни атаки през крилата и през центъра. При едно такова нападение в средата Дортмунд получи право да изпълни фаул. Обамеянг стреля от прекия свободен удар, Навас се опита да боксира, но кълбото рикошира във Варан и се спря в мрежата и така се стигна до паритет - 1:1 на почивката!

Картината през втората част бе сходна, с тази разлика, че Реал бе доста по-остър и по-опасен, като намираше повече пространства на контраатака. Роналдо пропусна с глава да покачи резултата след малко повече от час игра, но минути по-късно това стори Рафаел Варан, който се оказа на точното място при отбила се в гредата топка след удар на Бензема и на три метра от вратата вкара за 2:1 за Реал. Още в ответната атака Борусия можеше да стигне до равенство, но Навас се намеси решително при мощен удар на Герейро от дъгата на наказателното поле.

Домакините не бяха казали последната си дума и засилиха натиска си осезаемо в поледния четвърт час. В игра се появиха Пулишич и Шюрле, които видимо раздвижиха атаката на "миньорите" и резултатът не закъсня. Малко преди края на мача след поредно нападение топката попадна в Шюрле на удобна позиция в пеналта, който с много точен удар под горната греда вкара за крайното 2:2.