Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) записа дебютна победа в тазгодишното издание в групите на Шампионска лига.

След като германците записаха поражения в първите си две срещи от лидерите Барселона и Манчестър (Сити), днес Гладбах успя да стигне до победа с 2:0 над Селтик.

Срещата предложи интересни събития на терена, които обаче така и не успяха да бъдат материализирани в гол през първото полувреме. Двата състава имаха своите шансове, но не успяха да се разпишат.

Това обаче сториха германците през втората част, когато Щиндл вкара за 1:0 за гостите! Попадението пък им даде допълнителна увереност и респективно обърка играта на "келтите4, които се представиха много добре в миналия кръг срещу Сити.

Уви, не успяха да повторят впечатлението, тъй като Гладбах стигна до втори гол в 77-та минута, когато Андре Хан оформи крайното 2:0!

Селтик - Борусия (Мьонхенгладбах) 0:2