90+3′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Пушкаш Арена", гр. Будапеща (Унгария) Зрители:
90+3′

Край на мача.

86′

Волф заменя Хофман.

85′

Хофман проби отляво и навлезе в наказателното поле, където бе избутан от Жоао Кансело. Символичните домакини поискаха дузпа, но главният рефер даде сигнал играта да продължи. След намесата на ВАР наказателен удар не бе отсъден.

83′

Агуеро с елегантен пас изведе Марез отдясно. Алжирецът напредна и стреля от малък ъгъл, но Зомер не се затрудни.

80′

Феран Торес заменя Фодън.

80′

Агуеро влиза на мястото на Габриел Жезус.

78′

Кансело центрира в наказателното поле. Гюндоган свали с глава за Фодън, който от малък ъгъл стреля над вратата.

Снимка 520321

74′

Емболо заменя Щиндъл.

69′

Марез заменя Стърлинг.

65′

ГООЛ ЗА СИТИ! Кансело получи отляво и центрира на далечната греда. Бернардо Силва върна към дузпата с глава, където Жезус изпревари Елведи и вкара за 0:2.

64′

Тюрам заменя Плеа.

64′

Лазаро влиза на мястото на Лайнер.

63′

Първият шанс за гол пред "жребчетата" се откри едва в 63-ата минута. Тогава Закария центрира остро в наказателното поле, където Плеа успя някак си с пета да насочи топката по посока на вратата. Кълбото мина опасно покрай гредата.

Снимка 520315

54′

Нова добра възможност за гол пред Сити. Жезус овладя след грешка на Бенсебаини, навлезе в наказателното поле, но се забави и бе блокиран преди да нанесе удар към вратата.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първата част.

45+1′

Удар от далечна дистанция на Фодън не намери очертанията на вратата.

40′

Жоао Кансело направи двойно с Жезус и напредна през центъра. Левият бек отправи удар от около 20 метра, но над вратата.

29′

ГООЛ ЗА СИТИ! Бернардо Силва бележи! Жоао Кансеоло овладя отляво и с прецизно центриране намери Силва зад отбраната на "жребчетата". Португалецът с глава насочи топката във вратата за 0:1.

27′

Стърлинг нахлу отдясно в наказателното поле и падна след шпагат на Бенсебаини. Нападателят поиска дузпа, но повторенията показаха, че играчът на Гладбах първо чукна топката.

Снимка 520316

25′

Огромно предимство във владеенето на топката за Сити, но "гражданите" така и не съумяват да измислят нещо интересно пред вратата на Гладбах.

16′

Символичните гости отнеха топката пред наказателното поле. Стърлинг и Гюндоган комбинираха, но си попречиха в момента, в който трябваше да бъде нанесен голов удар.

Снимка 520317

6′

Първа добра възможност пред един от двата отбора. Топката стигна до Фодън в наказателното поле, който отправи удар. Зомер спаси.

1′

36. Бреел Емболо 69. Томас Дойл

Борусия (Мьонхенгладбах) приема Манчестър Сити в първи 1/8-финален двубой между двата отбора в Шампионската лига.

Срещата е тази вечер, от 22:00 часа, в Будапеща. Домакин на сблъсъка ще е "Пушкаш Арена" в унгарската столица, а рефер на срещата - португалецът Артур Диаш.

За германския тим това е първо участие във фазата на елиминациите, докато "гражданите" са с повече опит и амбиции в надпреварата.

Треньорът на германския тим Марко Розе няма проблеми с наказани и контузени футболисти, но в последните мачове отборът демонстрира слаба форма и няма победа от края на януари.

"Пушкаш Арена" приема и Борусия (Мьонхенгладбах) - Манчестър Сити

Двубоят е предвиден за 24 февруари

На обратния полюс е Сити, който няма загуба от ноември и е в серия от 18 поредни победи.

Мениджърът на манчестърци Хосеп Гуардиола може да разчита на възстановения Серхио Агуеро.