Реал (Мадрид) утежни допълнително ситуацията си в група "В" на Шампионската лига. След поражението от Шахтьор преди седмица с 2:3, тази вечер селекцията на Зинедин Зидан стигна едва до равенство при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах) - 2:2. С оглед развоя на срещата в Германия, точката си е цяло постижение. "Лос меренгес" изоставаха с 0:2 до 87-ата минута, но попадения на Бензема и Каземиро не ги оставиха капо на "Борусия Парк". Преди това на два пъти за домакините се бе разписал Тюрам.

Снимка 502705

Източник: EPA/БГНЕС

По този начин сензационен лидер в групата остава Шахтьор с 4 точки. Следван от Борусия и Интер с по две. Реал е на последната позиция само с един пункт.

Ливърпул победи Мидтиланд с 2:0 в Шампионската лига

Ливърпул с икономичен успех над отбора на Краев, националът ни поигра 9 минути на "Анфийлд"

Мърсисайдци победиха Мидтиланд с 2:0 в Шампионската лига

Водени от задължителното спечелване на три точки тази вечер, футболистите на Зинедин Зидан стартираха двубоя на "Борусия Парк" далеч по-мотивирано. "Кралете" контролираха събитията с продължително владеене на топката, а при всяка удобна ситуация отправяха удари, не затруднили по никакакъв начин Ян Зомер. Една идея по-тежко за швейцареца беше в 29-ата, когато той се намеси на висота след тежък шут на Тони Кроос.

Така малко неочаквано се стигна до 33-ата минута, когато домакините доста неочаквано поведоха в резултата. Плеа матира "бялата" отбрана с перфектен пас за Маркюс Тюрам, оказал се недостижим и за Лукас Васкес. Младият френски нападател запази върховна концентрация и със страхотен изстрел не остави никакъв шанс на Тибо Куртоа.

За да бъде признато попадението, реферът Орел Гринфелд трябваше да прибегне и до безценните услуги на системата ВАР. Малко след това Реал бързо можеше да възстанови паритета, но с пропуск блесна любимецът на Зинедин Зидан - Марко Асенсио.

Манчестър Сити победи Олимпик (Марсилия) с 3:0 в Шампионската лига

Олимпик (Марсилия) се оказа лесно препятствие за Манчестър Сити

Селекцията на Пеп Гуардиола доминира на "Стад Велодром" - 3:0

"Лос меренгес" стартираха второто полувреме на висока предавка. Още при първата си атака, "белите" удариха лявата греда чрез Асенсио. Малшансът за испанската звезда продължи, след като в 49-ата този път бе спрян от решителен шпагат на съперников защитник. 60 секунди след това с опита си за гол не сполучи и Винисиус Жуниор.

Снимка 502703

Тотален шок обзе "белия балет" в 58-ата, когато резултатът вече бе 2:0 за Борусия (М). Селекцията на Марко Розе удвои преднината си отново чрез Тюрам. Австриецът Лайнер центрира за Алсан Плеа, чието воле бе отразено от Куртоа. За негово нещастие отбитата топка попадна в краката на Тюрам, който нямаше как да сбърка от около метър. Гостите поискаха засада, но на повторенията ясно се видя, че Ферлан Менди забравя да се изтегли по пример на останалите си колеги.

Шахтьор и Интер завършиха 0:0 в Шампионската лига

Шахтьор не се даде и на Интер, сравнително спокоен мач за българския съдия Георги Кабаков

0:0 в украинската столица

В 70-ата минута в игра за Реал се появи Еден Азар и малко след това белгиецът можеше да върне своите в мача. Мерникът му обаче изневери и прати своя изстрел встрани от лявата греда.

Късният щурм на "кралете" стартира в 87-ата минута. Каземиро засече центриране в наказателното поле и насочи топката успоредно на голлинията, където дебнеше Карим Бензема. Френската звезда не пропусна от подобна позиция и направи финалните акорди на "Борусия Парк" изключително интересни.

Снимка 502704

И все пак Реал (Мадрид) си тръгна с точката. В 93-ата минута Рамос свали центрирана към него топка за Каземиро, който попари надеждите на "жребчетата" за бляскав успех. Така селекцията на Зидан, донякъде заслужено, не си тръгна с празни ръце от Германия.

Байерн (Мюнхен) победи Локомотив (Москва) с 2:1 в Шампионската лига