Борусия (Дортмунд) се издъни за втори пореден път срещу Апоел (Никозия) на Живко Миланов, който не играе обаче за отбора поради тежка контузия. Двата отбора завършиха наравно 1:1, също както и в мача на кипърска земя.

По този начин и двата отбора казаха "довиждане" на Шампионска лига, което не е нещо неочаквано за отбора от Никозия, но пък за сметка на това може да се счита за провал при германския тим.

Отборът на Петер Бос е с едва 2 точки, а ако иска да продължи напред трябва да разчита Реал да се дъни в оставащите два мача, а "миньорите" да бият...

Тотнъм победи Реал (Мадрид)

"Уембли" уплаши Реал (Мадрид)! Тотнъм сгази "кралете" на Зидан! (ВИДЕО)

"Шпорите" стигнаха до 3:1 над испанския колос

Иначе самият мач предложи достатъчно интересни моменти, но Дортмунд успя да поведе в резултата чак след половин час игра, когато точен бе Герейро - 1:0!

През второто полувреме домакините започнаха разконцентрирано, а това мигновено бе използвано от кипърския шампион.

Малко след началото на второто полувреме Поте изравни, след като успя да овладее топка в наказателното поле и с хубав удар смълча пълния "Сигнал Идуна Парк" - 1:1!

Дортмунд се хвърли да изравнява, но до края на мача така и не намери път към вратата на тима от Никозия. В крайна сметка Борусия ще се опита да се пребори за третото място, даващо право на участие в елиминациите на Лига Европа.