Борусия (Дортмунд) победи ПСЖ с 2:1 в първи осминафинале мач в Шампионската лига. Ерлинг Холанд отново се превърна в герой за "жълто-черните", вкарвайки и двата гола за своя тим на "Сигнал Идуна Парк". За френският първенец точен бе Неймар.

Първата опасност в мача бе в 10-ата минута, когато Неймар стреля от фаул, но топката профуча покрай гредата. В 24-ата минута отлична намеса на Навас след остро центриране на Санчо предотврати гол във вратата му.

Снимка 467371

Източник: uefa.com

Костариканецът отново се намеси добре след диагонален удар на Санчо три минути по-късно. В 35-ата минута шут на Холанд мина покрай вратата.

В 59-ата минута Неймар удари с ръка в лицето Аксел Витсел, но се размина само с жълт картон. В 64-ата минута Мбапе стреля от малък ъгъл, но Бюрки се справи. Минута по-късно швейцарският вратар отново се намеси след удар на Мбапе.

Снимка 467372

В 69-ата минута резултатът бе открит. "Жълто-черните" организираха отлична контраатака. Топката стигна до Герейро, чийто удар не се получи. Топката стигна до Холанд, който я прати във вратата за 1:0.

Шест минути по-късно ПСЖ изравни. Мбапе се справи с няколко бранители и пусна успореден пас на голлинията за Неймар, който вкара за 1:1.

Атлетико (Мадрид) победи Ливърпул с 1:0 у дома

Вдъхновен Атлетико постави Ливърпул на колене

"Дюшекчиите" надвиха с 1:0 "червените"

В 77-ата минута Холанд получи топката пред наказателното поле и с мощен удар вкара за 2:1.

Четири минути след това гостите отново можеше да изравнят, но шут на Неймар срещна гредата. До края на двубоя френският тим пропусна още две добри възможности чрез Неймар и Тиаго Силва.