Борусия (Дортмунд) и Барселона не излъчиха победител в мача помежду си от Група F на Шампионска лига.

Двубоят на стадион "Сигнал Идуна Парк" завърши без в него да бъдат реализирани попадения.

Двата тима са сред обичайните участници в Шампионска лига, но за първи път в историята се изправиха един срещу друг в турнира. До момента те бяха играли единствено за Суперкупата на Европа.

В длъжник за рурци днес се превърна Марко Ройс, който пропусна да се разпише от бялата точка.

Снимка 443264

Източник: UEFA.com

За гостите пък лидерът Лионел Меси се появи на терена едва през вторите 45 минути.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Борусия (Дортмунд) - Барселона 0:0, Ройс пропусна дузпа!

Алба се контузи

През първото полувреме феновете по трибуните имаха възможност да се насладят на бърз, динамичен футбол. Това, което не видяха от тимовете на терена, бяха попадения.

Най-чистата ситуация за отбелязване на гол се откри пред Марко Ройс, при скоростна атака на домакините по левия фланг. Един от лидерите на дортмундци бе изведен очи в очи с Тер Щеген, но не успя да го преодолее. Ударът му бе избит.

Снимка 443250

Лошата новина за каталунците дойде малко преди почивката. Тогава Алба бе принудително заменен. Той получи травма в средата на първата част, като изглеждаше, че ще може да продължи участието си в мача, но в крайна сметка нямаше възможността да направи това.

Снимка 443251

Лионел Меси остана на пейката през първото полувреме, като не се появи в игра. Младата надежда на "блаугранас" в предни позиции Ансу Фати показа добра форма, неколкократно се опитваше да притеснява бранителите на опонента, сменяше крилата на атаката, но така и не успя да стигне до чисто голово положение.

Снимка 443248

Луис Суарес пък на моменти оставаше изолиран от играта и не получи достатъчно възможности за изява. Същото важеше и за Джейдън Санчо, на отсрещния край от терена.

Снимка 443249

Така или иначе до почивката голове не бяха реализирани.

След паузата рурци бяха много настоятелни в действията си в предни позиции и на няколко пъти бяха близо до откриването на резултата.

Първо Пако Алкасер не успя да се разпише от два метра разстояние, а малко по-късно и Ройс пропиля чудесна възможност за тима си.

Снимка 443267

Ройс не бе точен и от бялата точка след 57 минути игра, като Тер Щеген спаси изстрелът му от дузпа, отсъдена за фаул на Семедо срещу Джейдън Санчо.

14 минути преди последния сигнал Брандт стреля в рамката на вратата на Тер Щеген, но топката така и не пожела да влезе в мрежата на Барселона.

Снимка 443261

В игра за "синьо-червените" се появи и звездата Лионел Меси, но това не доведе до нищо сериозно в предни позиции, тъй като аржентинецът бе охраняван от голям брой съперникови бранители.

Снимка 443265

Така спорът между двете единайсеторки завърши без отбелязани голове.

И за двата отбора това е поредно участие в групите на Шампионска лига. За рурците е 14-то, докато за каталунците 24-то, което е рекорд, заедно с големия съперник Реал (Мадрид).

Снимка 443266

През миналия сезон Дортмунд не допусна гол на "Сигнал Идуна Парк" в тази фаза на надпреварата след 3:0 над Монако, 4:0 над Атлетико (Мадрид) и 0:0 с Брюж. Тази вечер това отново не се случи.

От общо 15 домакинства на испански отбори, "жълто-черните" имат само три загуби, осем успеха и четири равенства.

Снимка 443244

У дома германците спечелиха пет от последните осем срещи срещу противник от Ла Лига, при само едно допуснато поражение.

Борусия (Дортмунд) и Барселона никога не са били съперници в Шампионската лига

Каталунците с един успех срещу опонента си

За последния четвъртък век Барселона неизменно стига до фазата на директните елиминации в Шампионската лига.