Борусия (Дортмунд) и Барселона не се победиха - 0:0

Борусия и Барселона не се победиха в Дортмунд, Ройс пропусна дузпа

След това пропуск и на Ройс.

Пореден за него в срещата.

75′

Пропуск и на Ройс!

Алкасер подаде добре топката, Ройс се оказа в добро положение, но по-скоро не очакваше да се стигне до подобно развитие и стреля далеч над целта.

73′

Брандт сменя Азар.

71′

Пако Алкасер получава топката в изгодна позиция.

Останал сам срещу вратаря не успява да го преодолее.

Малшанс за нападателя на Борусия.

70′

Жълт картон за Ракитич.

65′

Красива комбинация между Дилейни и Ройс.

Изстрелът с глава обаче среща тялото на бранител и излиза в пореден корнер.

60′

Ракитич заменя Бускетс.

59′

Меси сменя Фати.

56′

ПРОПУСК!

0:0!

Попадение на Ройс от бялата точка няма!

Предимство за дортмундци в резултата - също!

Тер Щеген спасява изстрела към вратата си!

55′

Засада на Дилейни.

55′

Санчо пада в наказателното поле!

Фаул на Семедо.

Съдията посочва бялата точка.

ДУЗПА за домакините!

52′

Извеждащо подаване към Алкасер!

Остана на сантиметри от топката той.

Добра ситуация за домакините, но кълбото се озовава в ръцете на Тер Щеген.

50′

Официално предупреждение и за Пике.

47′

Суарес пробива по левия фланг!

Стреля силно!

Бюрки избива в корнер.

46′

Жълт картон за Азар.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме феновете по трибуните имаха възможност да се насладят на бърз, динамичен футбол. Това, което не видяха от тимовете на терена, бяха попадения.

Най-чистата ситуация за отбелязване на гол се откри пред Марко Ройс, при скоростна атака на домакините по левия фланг. Един от лидерите на дортмундци бе изведен очи в очи с Тер Щеген, но не успя да го преодолее. Ударът му бе избит.

Лошата новина за каталунците дойде малко преди почивката. Тогава Алба бе принудително заменен. Той получи травма в средата на първата част, като изглеждаше, че ще може да продължи участието си в мача, но в крайна сметка нямаше възможността да направи това.

Лионел Меси остана на пейката през първото полувреме, като не се появи в игра. Младата надежда на "блаугранас" в предни позиции Ансу Фати показа добра форма, неколкократно се опитваше да притеснява бранителите на опонента, сменяше крилата на атаката, но така и не успя да стигне до чисто голово положение.

Луис Суарес пък на моменти оставаше изолиран от играта и не получи достатъчно възможности за изява. Същото важеше и за Джейдън Санчо, на отсрещния край от терена.

Така или иначе до почивката голове не бяха реализирани.

45′

Почивка.

41′

Хумелс се опитва да изчисти едно връщане назад.

С левия си крак закача главата на Фати.

Младокът все пак се изправя на крака и продължава участието си в мача.

40′

Алба е принудително заменен от Роберто.

Не е доволен, че трябва преждевременно да напусне игрището.

Снимка 443251

Източник: UEFA.com

39′

Бърза атака на домакините.

Алкасер овладява топката и я залага на пътя на Санчо.

Изстрелът на последния не е точен.

33′

Алба се хваща за левия крак.

Остава да лежи на земята.

Ще трябва да получи съдействие, за да напусне терена.

31′

Грешен пас на Френки де Йонг.

За първи път от мач и половина насам.

Снимка 443247

30′

По традиция труден за преодоляване е Бускетс.

За момента той се справя отлично със задачите си на терена.

Снимка 443244

28′

Гризман не се свени да протестира и недоволства срещу някои от отсъжданията на съдиите.

Дано това не му изиграе лоша шега...

Снимка 443246

25′

Марко Ройс пропуска!

Остана очи в очи с вратаря на съперника.

Стреля силно, но ударът му бе спасен.

Неточно изпълнение на един от лидерите в състава на домакините.

19′

Засада на Ройс.

19′

"Блаугранас" установиха тотален контрол над ситуацията на терена.

Защитниците на домакините са подложени на сериозно напрежение.

18′

Опитват се гостите с по едно подаване да организират бързи акции.

Фати е много деен по десния фланг на каталунската атака.

15′

Първи жълт картон в мача.

Получава го Дилейни.

12′

Бърза комбинация между Фати и Гризман.

Последният стреля!

Топката се отбива в крак на защитник и излиза в корнер.

9′

Грешка в защитата на Барселона!

Топката стига до Пако.

Неточен изстрел на Алкасер.

7′

Суарес опитва пробив по десния фланг от нападението на Барселона.

Претендира, че топката е срещнала ръката на съперников състезател.

Нарушение обаче не е отсъдено.

5′

Алкасер опитва прострелно центриране!

Топката не достига до негов съотборник.

3′

И двата тима разчитат на физическото си надмощие в отделни игрови ситуации.

Техниката, за момента, отстъпва пред единоборствата.

2′

Пробив на Санчо.

Подава към Азар.

Топката му е отнета от Де Йонг.

Домакините претендират за извършено нарушение, но повторенията показват, че такова няма.

1′

Феновете се насочват към стадиона.

Запалянковците нямат търпение да чуят първия сигнал в мача.

Снимка 443237

1′

Ларсен Перес

Борусия (Дортмунд) приема Барселона в мач от Група F на Шампионска лига. Двубоят на стадион "Сигнал Идуна Парк" стартира в 22:00 часа.

Двата тима са сред обичайните участници в Шампионска лига, но за първи път в историята се изправят един срещу друг в турнира.

До момента те са играли помежду си в спор за Суперкупата на Европа в края на миналия век. На "Камп Ноу" домакините печелят с 2:0 с голове на Луис Енрике и Ривалдо от дузпа, а в Германия срещата завършва 1:1 и тогавашният победител за Купата на УЕФА вдига трофея.

Снимка 442808

Източник: Twitter

Иначе и за двата отбора това ще е поредно участие в групите на Шампионска лига. За рурците е 14-то, докато за каталунците 24-то, което е рекорд, заедно с големия съперник Реал (Мадрид).

Снимка 442848

През миналия сезон Дортмунд не допусна гол на "Сигнал Идуна Парк" в тази фаза на надпреварата след 3:0 над Монако, 4:0 над Атлетико (Мадрид) и 0:0 с Брюж. От общо 15 домакинства на испански отбори, "жълто-черните" имат само три загуби, осем успеха и четири равенства.

У дома германците спечелиха пет от последните седем срещи срещу противник от Ла Лига. Останалите две за реми и поражение.

Борусия (Дортмунд) и Барселона никога не са били съперници в Шампионската лига

Каталунците с един успех срещу опонента си

За последния четвъртък век Барселона неизменно стига до фазата на директните елиминации в Шампионска лига. Загубата от Ливърпул (0:4) на 1/2-финалите през миналия сезон сложи край на серията на каталунците от 11 мача без поражение в турнира.

Снимка 437205

Но каталунците определено изпитват трудности при визита на международната сцена. Отборът надделя само в четири от последните си тринадесет гостувания, плюс пет равенства и четири загуби.

В Германия пък Барса има само два успеха от седем двубоя насам.