Бешикташ постигна внушителна победа като гост над Порто на старта на груповата фаза в Шампионска лига. Турският шампион се наложи с 3:1, като нито за момент не остави съмнения, че е по-добрият отбор в мача.

13-ата минута се оказа фатална за домакините, които не успяха да се противопоставят на Талиска, който засече по ефектен начин центриране отдясно с глава за 1:0!

Минути по-късно Порто удари в рамките на няколко секунди два пъти гредите, но малко по-късно успя да стигне до паритета след комичен автогол на Душко Тошич, засякъл топката с глава в собствената си врата.

Бешикташ обаче не се смути и продължи да доминира, а Ченк Тосун с далечен изстрел в 28-ата минута отново даде преднина на "орлите" на Сеньол Гунеш.

През втората част сред голмайсторите се разписа и Райън Бабел, който завърши страхотна атака на гостите в 86-ата минута за крайното 3:1 за Бешикташ!

Порто - Бешикташ 1:3

0:1 Талиска 13'
1:1 Тошич 21-авт.'