Бенфика стигна до третото място в група "G" на Шампионската лига, след като разби с 3:0 у дома Зенит. По този начин "орлите" изхвърлиха руския гранд от Европа.

Точни за домакините бяха Франко Черви (47'), Пици (58') и автогол на Сердар Азмун (79').

Второто полувреме се разви кошмарно за гостите, които от фаворит за продължаване в следващата фаза се оказаха последни.

В 47-ата минута Пици намери непокрития Черви, който прати топката в опразнената врата.

В 56-ата минута Дъглъс Сантос направи дузпа и бе изгонен, тъй като вече имаше жълт картон. Зад топката застана Пици, който вкара за 2:0.

Всичко за Зенит приключи в 79-та минута. След центриране от ъглов удар на Пици към близката греда Азмун се опита да изчисти, но вместо това с пета прати топката във вратата на Кержаков.

Лион се добра до безценна точка срещу РБ (Лайпциг)