Отборът на Базел продължава с впечатляващото си представяне в Шампионската лига. Швейцарците затвърдиха грандиозната си победа с 5:0 над Бенфика преди няколко седмици и с успех като гост на ЦСКА (Москва) с 2:0.

Като титуляр за "армейците" започна Георги Милано. Българският национал се задържа на терена до 70-ата минута, когато на негово място се появи Кучаев.

Въпреки случилото се, началото беше доста оптимистично за ЦСКА. Хората на Виктор Гончаренко можеше да отбележат още в 17-ата минута, ако Витиньо не бе пратил топката над горната греда.

Базел дочака своя момент и поведе в 29-ата. Тулант Джака напредна с топка в крака, след което отправи тежък удар, не оставил никакъв шанс Игор Акинфеев.

Манчестър Юнайтед победи Бенфика с 1:0 като гост

Минимална победа в стил Жозе Моуриньо за "червените дяволи" в Лисабон

Моуриньо постигна поредния си икономичен успех

Второто полувреме бе низ от интересни положения и пред двете врати. Като Оберлин от гостите и Марио Фернандеш пропуснаха отлични възможности да променят резултата.

В крайна сметка Базел достигна до своя втори гол в мача, когато швейцарците удариха своя съперник с отлична контра в 90-ата минута. Димитри Оберлин получи пас в перспектива от Джака и технично прати коженото кълбо в незащитения ъгъл на Акинфеев.

В следващия кръг двата тима отново се изправят един срещу друг, като този път предимството да бъде домакин ще има Базел. Двубоят е на 31.10.

ЦСКА (МОСКВА) - БАЗЕЛ 0:2

0:1 Джака (29"), 0:2 Оберлин (90")

СТАДИОН: "VEB Арена"

СЪДИЯ: Бьорн Кайперс

ЦСКА: Акинфеев, Игнашевич, Березутски, Васил, Шеников, Фернандеш, Вернблоом, Миланов, Головин, Витиньо, Жамалетдинов (резерви: Помазун, Набабкин, Чалов, Натхо, Гордюшенко, Кучаев, Оланаре)

БАЗЕЛ: Вацлик, Сухи, Ланиг, Алварес, Аканджи, Зуфи, Джака, Еляоунуси, Стефен, Петрета, Айети (резерви: Итен, Салви, Франсон, Оберлин, Дие, Риверос, Буа)