Базел нанесе първа загуба на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига, а успехът с 1:0 бе много ценен с оглед победата на ЦСКА (Москва) с 2:0 над Бенфика в другия мач от група "А", който се игра по-рано през деня.

"Червените дяволи" оглавяват класирането с актив от 12 точки, а Базел и "армейците" от Москва имат по 9 пункта, но швейцарците са с по-добри показатели в преките двубои между двата отбора. Бенфика е на последно място без спечелена точка до момента.

Жозе Моуриньо даде почивка на някои от основните си футболисти, сред които и вратарят Давид Де Хеа. Въпреки това срещата бе равностойна, като играчите на Юнайтед имаха леко преимущество в мача и повече удари към вратата.

Базел обаче бе по-настойчивият отбор в заключителния четвърт час, което доведе до така желания гол, паднал в заключителните минути на двубоя.

В 89-ата минута "Сант Якоб" избухна от кеф, след като Михаел Ланг засече изсипана топка в наказателното поле - 1:0 за Базел! В последния кръг швейцарците гостуват на Бенфика, докато Манчестър Юнайтед е домакин на ЦСКА (Москва).

Базел - Манчестър Юн 1:0