Байерн (Мюнхен) продъжли с отличното си представяне в Шампионската лига, записвайки трета поредна победа в група "В". "Баварците" победиха с 3:2 като гости Олимпиакос, но отново демонстрираха нестабилни изяви в отбрана.

Юсеф ел Араби откри резултата в 23-ата минута, а до края на първото полувреме Роберт Левандовски изравни. В 62-ата минута полякъде изведе германския колос напред в резултата. В 75-ата минута Корентен Толисо вкара за 1:3. Крайният резултат оформи Гийерме в 75-ата минута.

Снимка 449121

Източник: Twitter

Така Байерн събра пълен актив от 9 точки и е едноличен лидер. Тотнъм излезе на второ място след разгромна победа над Цървена звезда. Олимпиакос е последен с една точка, а звездашите имат 3.

Срещата започна с натиск на гостите, но грандът от Пирея откри резултата с първия си удар към вратата на Нойер. Цимикас центрира отдясно в наказателното поле, където Ел Араби надскочи Ернандес и стреля с глава. Вратарят на Байерн успя да избие топката, но кълбото вече бе минало голлинията.

Тотнъм разгроми Цървена звезда - 5:0

Тотнъм разгроми Цървена звезда, сръбският гранд получи цели 5 попадения

По два гола за Кейн и Сон

В 34-ата минута Байерн изравни. Започналият като титуляр за първи път от шест мача насам Томас Мюлер опита удар от воле. Стражът на домакините успя да избие, но топката стигна до Левандовски, който с безапелационен удар вкара за 1:1.

В 62-ата минута гостите направиха обрат. Коутиньо центрира от корнер, Мюлер свали топката за Левандовски, който чукна кълбото покрай вратата за 1:2.

Снимка 449122

В 75-ата минута Байерн вкара трети гол. Мюлер поде атака отляво и подаде към Гнабри. Той намери Коутиньо, който стреля, но ударът му бе блокиран. Топката стигна до Толисо, който с блестящ шут от около 20 метра направи Жозе Са безпомощен.

Краният резултат оформи Гийерма четири минути след това. Бразилецът стреля от около 30 метра, топката рикошира в Тиаго и стана неспасяема за Нойер.