Байерн победи Бешикташ с 3-1 като гост и закономерно се класира за пореден 1/4-финал в Шампионската лига. Домакините бяха много амбицирани за частичен успех, но бяха спрени с интелигентна и напориста игра.

НА ЖИВО: Бешикташ - Байерн

Бешикташ - Байерн 1-3

Германците държат рекорд за разгромни победи

Публиката беше изпълнила Водаком Стадиуму до краен предел и много искаше любимците ѝ да спечелят. Те започнаха напористо, но рационалната игра на госите ги свали бързо на земята. Първо Томас Мюлер изпусна да открие от близо, но малко по-късно той намери непокрития Тиаго Алкантара, който откри разултата.

В 18-а минута баварците поведоха и турския шампион имаше нужда от 7 гола за да продължи. Това не пречупи домакините, които се бореха всяка топка и търсеха гола настойчиво. Въпреки това резултатът се запази до почивката.

Автогол в първата атака през второто полувреме окончателно определи победителя в мача. Рафиня центриа и Гюнул заби топката неспасяемо зад своя вратар.

Турците върнаха бързо едно попадение. Вагнер Лов остана сам, беше спънат, но успя да нанесе удар, след който търкалящата се топка премина голлинията. Футболистите на Бешикташ можеха да изравнят, но непростим пропуск на Пектемек ги лиши от това.

В края резервата Сандро Вагнер вкара с гърди на празна врата, след като топката отскочи право в него. Публиката до края не спря да подкрепя и окуражава своите без да се интересува от резултата.

Така Байерн постигна за пореден път разгромен общ резултат 8-1 и даде заявка за краен успех в Шампионската лига. Бешикташ се представи достойно и показа, че може да спори с европейските грандове.