Байерн (Мюнхен) разби Челси с 4:1 в реванш от осминафиналите в Шампионската лига, игран на "Алианц Арена". Така "баварците" се класират за следващия етап с общ резултат 7:1.

Два гола за успеха на германския хегемон вкара Роберт Левандовски (10-дузпа,84), а по един добавиха Иван Перишич (24) и Корентен Толисо (76). За "сините" се разписа Тами Ейбрахам в 44-ата минута.

Съперник на Байерн в четвъртфиналите ще бъде Барселона.

В 5-ата минута Алаба стреля покрай вратата. Три минути след това Левандовски бе препънат от вратаря в наказателното поле. Първоначално съдийте дадоха засада, но след намесата на ВАР бе посочена бялата точка. Зад топката застана потърпевшият поляк, който откри резултата.

Снимка 491474

В 24-ата минута резултатът бе удвоен. Томас Мюлер отне топката в средата на терена и веднага подаде за Левандовски, той задържа и изчака включването на Перишич, който стреля във вратата за 2:0.

Две минути след това Челси можеше да се върне в мача. Хъдсън-Одой нанесе удар от границата на наказателното поле и прати топката във вратата.  След разглеждане с ВАР се оказа, че е имало засада и попадението не бе зачетено.

В края на първата част "сините" все пак вкараха гол. Емерсон центрира по земята, Нойер не се намеси добре и Ейбрахам бе точен за 2:1.

В началото на втората част гостите стигнаха до нов добър шанс. Мейсън Маунт изскочи зад защитата, но от малък ъгъл не успя да преодолее Мануел Нойер.

Снимка 491475

В 66-ата минута Левандовски опита удар от воле, след който топката премина покрай вратата.

В 76-ата минута резултатът стана 3:1. Левандовски центрира отляво и Корентен Толисо успя да се провре между няколко бранители и да засече отблизо.

В 84-ата минута Байерн вкара четвърти гол. Резервата Одриосола проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Левандовски изскочи от задна позиция и с глава прати топката във вратата.