Отборът на Байерн (Мюнхен) нямаше никакви проблеми срещу ПСВ (Айндховен), което доведе до логичен успех на "баварците" с 4:1, които преди срещата бяха съсипвани от критики заради представянето си в шампионата, където момчетата на Карло Анчелоти направиха 2:2 срещу Айнтрахт (Франкфурт) през уикенда.

Днес на "Алианц Арена" обаче домакините показаха, че могат да играят като добре смазана машина и набързо дръпнаха в резултата с 2:0. Томас Мюлер откри в 13-та минута, а младокът и един от най-резултатните футболисти в отбора на мюнхенци от началото на сезона - Джошуа Кимих покачи на 2:0 в 21-та минута.

Изглеждаше, че е въпрос на време "баварците" окончателно да решат мача до края на полувремето, когато Лусиано Нарсинг изненадващо намали, вкарвайки попадение за ПСВ.

Голът обаче не повлия на футболистите на Карло Анчелоти, които добавиха още две попадения през второто полувреме чрез Левандовски (59) и Ариен Робен (85), оформяйки крайното 4:1 за Байерн

В другия мач от групата Атлетико (Мадрид) успя да измъкне минимална победа при гостуването си на руския дебютанг в Шампионска лига - Ростов, побеждавайки с 1:0. Единственото попадение в срещата реализира Яник-Ферейра Караско, който се разписа в 62-та минута.

Така Атлетико продължава да е лидер в група D с пълен актив от 9 точки след 3 изиграни мача. Втори е Байерн с 6 пунка, а ПСВ и Ростов заемат съответно 3-то и 4-то място с по 1 точка.

Байерн - ПСВ (Айндховен) 4:1