Байерн (Мюнхен) загуби домакинството си на Реал (Мадрид) в първи полуфинален сблъсък между двата състава в Шампионската лига.

Двубоят на стадион "Алианц Арена" завърши при резултат 1:2. Домакините поведоха в резултата, но допуснаха пълен обрат.

Кимих даде преднина на баварците, но с голове на Марсело и Асенсио, "галактикос" спечелиха важен успех като гости.

Снимка 352809

Източник: UEFA.com

Действащият европейски клубен шампион и рекордьор по трофеи в надпреварата излезе срещу един от най-неудобните си противници в исторически план, а Мюнхен по традиция е сред най-омразните места за гостуване за "белия балет".

Въпреки това Роналдо и компания съумяха да постигнат своето и разполагат с преднина преди ответния сблъсък.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Байерн (Мюнхен) - Реал (Мадрид) 1:2, пълен обрат в звездния мач!

Без изненади в единайсеторките, които стартират битката

Първото полувреме предложи на феновете всичко, което те биха могли да очакват и поискат от среща на подобно ниво, между тези именити опоненти.

Звездите на Байерн притежаваха инициативата, като владееха топката повече, а стигаха по-често и до ситуации за откриване на резултата.

Сред най-големите длъжници за тима си се оказаха Франк Рибери и Роберт Левандовски. Френският ветеран пропусна две страхотни ситуации за отбелязване на попадение. Левандовски пък пропиля едно от най-изгодните положения за първото полувреме в самия му край, като от няколко метра разстояние не успя да преодолее Кейлор Навас с глава.

Снимка 352806

Резултатът беше открит след 28 минути игра, когато чудесна индивидуална изява на Кимих постави Навас в изключително неприятна ситуация. Футболистът на домакините залъга вратаря на съперника, че ще центрира при поредния си пробив отдясно по нападението на състава си. Вместо това Кимих изстреля кълбото директно в мрежата на Реал. Навас реагира, отклони леко топката, но не и достъчно.

Снимка 352811

Последваха нови добри възможности за баварците, но вместо те да стигнат до отбелязване на втори гол, получиха такъв. Това се случи минута преди почивката, когато разбъркване в полето на тима завърши с изстрел на Марсело от границата на пеналта, заварил Улрайх неподготвен.

Байерн извърши и две принудителни промени в първоначалния си състав, като Ариен Робен и Жером Боатенг получиха контузии.

През вторите 45 минути пропуските на Рибери продължиха, като в още три случая той се оказваше в голова позиция, но не успяваше да преодолее Навас.

Снимка 352805

В 57-ата минута Рафиня сбърка фатално в средата на терена, Реал организира скоростна контраатака, на върха на която се оказа влезлият малко по-рано на терена Асенсио, който бе точен за 1:2.

Впоследствие и "кралете" трябваше да извършат принудителна промяна в редиците си, като Карвахал получи травма. Той бе заменен от... Карим Бензема. Френският таран се отчете с пропуск сам срещу вратаря на съперника, малко преди последния съдийски сигнал.

Снимка 352803

Така или иначе нова промяна в резултата не беше регистрирана и така Реал разполага с гол аванс пред Байерн преди реванша на "Сантяго Бернабеу".

До момента най-успешните клубове в Германия и Испания са изиграли цели 25 мача помежду си (рекорд) в КЕШ/Шампионска лига, а седем пъти двата състава са се срещали на полуфинали в европейски клубни турнири.