Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 53211
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Байерн (Мюнхен) победи Тотнъм с 3:1 в Шампионската лига

Байерн завърши груповата фаза с перфектен точков актив, баварците отново вкараха доста голове на Тотнъм

Германският колос победи селекцията на Жозе Моуриньо с 3:1

90′

СОН! Тотнъм можеше да отбележи поне още един гол, но в самия край резервата Сон остана сам срещу Нойер. Кореецът обаче не успя да спечели индивидуалния сблъсък.

88′

Леон Горецка ще замени Хави Мартинес, който не е особено щастлив от това, че напуска терена.

86′

Младият талант Йошуа Циркзее се появява в игра вместо Иван Перишич.

85′
Снимка 457059

Източник: EPA/БГНЕС

81′

Виктор Уаняма се появява в игра, като ще замени капитана на Тотнъм в днешната среща Ерик Дайър.

69′

Тежък изстрел на Серж Гнабри, който попада в обсега на Газанига и бива спасен от аржентинеца.

Снимка 457058

66′

Друг разочаровал - Джовани Ло Селсо също напуска терена, а в игра ще видим Оливър Скип.

65′

Промяна в състава на Тотнъм. Сон заменя неубедителния тази вечер Лукас Моура.

63′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!!! 3:1!!! КОУТИНЬО!! Амбициите за попадение на Филипе Коутиньо все пак имаха щастлив завършек. В 63-ата минута бразилският национал отново се пробва с шут от средно разстояние. Този път всичко при играча с №10 беше преценено до съвършенство и с красив шут в долния ляв ъгъл на Газанига направи 3:1!

58′

Изстрел от фаул на Томас Мюлер, който не затрудни по никакъв начин стража на Тотнъм.

54′

Втората част продължи традицията на случващото се от първата, когато по-интересните голови положения бяха в актива на Байерн. В 54-ата Хуан Фойт без малко щеше да заложи топката на Томас Мюлер, но само навременната намеса на Газанига предотврати задаващия се трети гол в мрежата му.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 457062

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

ГРЕДА! Феновете на домакините можеше да изпаднат в тотален екстаз, след като при подновяването на играта Коутиньо отправи марков изстрел от над 25 метра, който разтресе горната греда зад Газанига и тупна точно върху голлинията.

44′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!! 2:1!! МЮЛЕР!!  Късметът обърна гръб на "шпорите" и Байерн все пак приключи полувремето като лидер. Нова силна атака на Гнабри завърши, макар и малко късметлийски с пас към Дейвис. Канадецът стреля от малък ъгъл в гредата, а топката сякаш като с магнит бе привлечена от головия хищник Томас Мюлер, който се възползва максимално и акуратно осъществи головата добавка.

38′

ГРЕДА! Байерн имаше отличната възможност отново да поведе в 38-ата. Серж Гнабри обаче продължи да няма ден и този път блестящ негов слалом между играчите на съперника завърши единствено с изстрел в страничната греда.

36′

Официално предупреждение и за Джовани Ло Селсо.

35′

Въпреки спокойния развой на събитията, искри на терена прехвърчаха в 35-ата минута. Джовани Ло Селсо и Йошуа Кимих влязоха в кратка физическа свада, поради която бяха наказани и с жълти картони.

33′

Страничният съдия на срещата сериозно подразни мениджъра на Тотнъм - Жозе Моуриньо, който в 33-ата минута реагира остро срещу отсъдена засада. Муса Сисоко излизаше сам срещу Мануел Нойер, но все пак се оказа, че е бил зад гърба на отбраната.

24′

НЕПРИЯТНО! Голяма беля съпроводи една наглед безобидна ситуация в 24-ата минута, когато Кингсли Коман огъна много неестествено своето коляно и получи травма. Това накара Ханзи Флик да осъществява смяна и така в игра принудително се появи Томас Мюлер.

Снимка 457063

19′

ГООЛ ЗА ТОТНЪМ!! 1:1!! РАЙЪН САСЕНЬОН! Головото шоу на "Алианц Арена" определено се получи, след като Тотнъм намери сили да изравни още с първата си по-сериозна атака. Ло Селсо искаше да комбинира с открилия вляво Райън Сасеньон, като пасът на аржентинеца беше допълнително "подобрен" от неточната намеса на Джером Боатенг. Младият талант на лондончани не чака втора покана и с много плътен шут не остави никакъв шанс на Мануел Нойер.

14′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!!! 1:0!! КОМАН! 120 секунди по-късно логичното се случи и Байерн поведе в резултата. Серж Гнабри рязко смени посоката и навлезе в наказателното поле на Тотнъм. Звездата опита пас за Тиаго, но след рикошет във Фойт кълбото стигна до Коман, а французинът от удобна позиция не сгреши за 1:0.

11′

ПАВАР! Германският домакин имаше перфектната възможност да открие резултата в 11-ата минута. Коман и Перишич комбинираха отлично по фланга, като хърватинът центрира за връхлитащия в наказателното поле Павар. Световният шампион с Франция шутира директно от воле, но Газанига остана на позция и спаси. За негов ужас, шанс за добавка се откри и пред Тиаго, който разочарова със слабото си изпълнение от няма и метър.

3′

Двубоят стартира със сравнително активно начало за домакините. Серж Гнабри явно бе решил да направи нов силен мач срещи "шпорите", като именно той беше човекът, отправил и първия точен изстрел в мача. Газанига обаче нямаше проблеми да направи рутинно спасяване.

Снимка 457056

1′

35. Йошуа Зиркзее 52. Трой Парът

Отборите на Байерн (Мюнхен) и Тотнъм се изправят един срещу друг в двубой от последния кръг на група В от Шампионската лига. Двата тима са сигурни за продължаването си в следващата фаза, като баварците ще бъдат първи, а опонентите им от Острова - втори.

Ханзи Флик: Играта на Байерн ми харесва

"Във футбола от значение са само головете"

Фабулата тук е завъртяна относно резултатът в първия мач, когато мюнхенци унижиха "шпорите" насред неговия стадион в Лондон. Оттогава досега в Тотнъм настъпиха промени и клубът вече е воден от Жозе Моуриньо, а той със сигурност жадува за отмъщение.

Жозе Моуриньо забранил на футболистите си да гледат репортажи от катастрофалното 2:7

"Забранил съм да се гледат откъси от този мач"

Байерн тръгна отлично при Ханзи Флик с четири поредни победи във всички турнири и рекордна голова разлика 16:0, но допусна две поражения в Бундеслигата и се срина до седмо място, изоставайки на седем точки от върха. Тотнъм пък се вдигна при Жозе Моуриньо и печели неизменно, като изключим минималната загуба от Манчестър Юнайтед.

В исторически план днешните противници нямат богата статистика един срещу друг. В изиграните от тях пет мача баварците водят с 3:1 победи и голова разлика 13:6.

Тотнъм без куп звезди срещу Байерн

Срещата е без значение

В игра за домакините няма да видим младите Арм и Кюзанс. С тежки контузии пък са Люка Ернандес и Николас Зюле. Корентен Толисо също ще изгледа футболния сблъсък от трибуните на "Алианц Арена".

Жозе Моуриньо ще даде почивка на голяма част от своите основни футболисти. По негово решение, с отбора изобщо не пътуваха Деле Али, Хари Кейн, Серж Орие и Ян Фертонген. Контузени пък са Бен Дейвис, Ерик Ламела, Юго Лорис и Мишел Ворм.

Главен съдия на срещата е италианецът Джанлука Роки.

Томас Мюлер: Байерн се движи в правилната посока

"Цялата Бундеслига знае, че не сме за отписване"