57′

ГОООООООООООООООЛ!!!

1:2!

Попадение на Асенсио!

Груба грешка на Рафиня позволи на Реал да организира скоростна атака и звездите на "кралете" не сбъркаха.

52′

Официално предупреждение за Рибери.

50′

Мюлер не успява да се разпише, изведен от Рибери на два метра пред Навас.

Защитник на Реал в последния момент протяга крака си и избива топката.

46′

Асенсио заменя Иско.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи на феновете всичко, което те биха могли да очакват и поискат от среща на подобно ниво, между тези именити опоненти.

Звездите на Байерн притежаваха инициативата, като владееха топката повече, а стигаха по-често и до ситуации за откриване на резултата.

Сред най-големите длъжници за тима си се оказаха Франк Рибери и Роберт Левандовски. Френският ветеран пропусна две страхотни ситуации за отбелязване на попадение. Левандовски пък пропиля едно от най-изгодните положения за първото полувреме в самия му край, като от няколко метра разстояние не успя да преодолее Кейлор Навас с глава.

Резултатът беше открит след 28 минути игра, когато чудесна индивидуална изява на Кимих постави Навас в изключително неприятна ситуация. Футболистът на домакините залъга вратаря на съперника, че ще центрира при поредния си пробив отдясно по нападението на състава си. Вместо това Кимих изстреля кълбото директно в мрежата на Реал. Навас реагира, отклони леко топката, но не и достъчно. Резултатът беше открит.

Последваха нови добри възможности за баварците, но вместо те да стигнат до отбелязване на втори гол, получиха такъв. Това се случи минута преди почивката, когато разбъркване в полето на тима завърши с изстрел на Марсело от границата на пеналта, заварил Улрайх неподготвен.

Байерн извърши и две принудителни промени в първоначалния си състав, като Ариен Робен и Жером Боатенг получиха контузии.

45′

Почивка.

44′

ГООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Попадение на Марсело от границата на наказателното поле!

Снимка 352808

Източник: UEFA.com

44′

Пропуск на Левандовски!

Таранът не успява да вкара топката във вратата след удар с глава от едва няколко метра разстояние.

42′

Мюлер шутира!

Топката се отбива в тялото на бранител и излиза в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар.

41′

Левандовски подава към Хумелс.

Той стреля от малкото наказателно поле.

Шутът му обаче не е точен.

39′

Груб фаул на Карвахал.

Втори пореден за него в мача.

Без официално предупреждение.

34′

Пропуск на Рибери!

Френският ветеран в редиците на домакините не успява да се разпише, останал сам срещу Навас!

33′

Втора принудителна смяна за баварците.

Зюле заменя контузилия се Боатенг.

28′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Страхотно попадение на Кимих!

Снимка 352807

Навас е на колене, гол пасив за Реал (Мадрид)!

23′

Включилият се в атака Даниел Карвахал се оказва сам срещу вратаря на съперника.

Изстрелът на футболиста на Реал обаче е насочен право в тялото на Улрайх.

17′

Изстрел на Иско!

Топката се отбива в тялото на бранител и се връща в игра.

12′

Роналдо пада пред пеналта на Байерн.

Без отсъдено нарушение в полза на Реал.

Кристиано не е доволен...

8′

Неочакван удар за домакините.

Ариен Робен е принудително заменен.

На негово място на терена се появява Алкантара.

Снимка 352800

5′

Засада на Иско Аларкон.

4′

Претенции на баварците за дузпа!

Повторенията показват, че топката среща рамото на Карвахал.

Дузпа няма.

3′

Нарушение на Боатенг срещу Иско.

Футболистът на Реал (Мадрид) е изхвърлен извън пределите на терена от съперника си.

Без официално предупреждение за състезателя на мюнхенци.

2′

Грешка на Карвахал!

Левандовски центрира, но Мюлер не достига до топката.

Шанс за домакините в самото начало на срещата.

1′

В лагера на домакините всичко е готово за началото.

Снимка 352791

1′

Звездите на Реал (Мадрид) ще играят с едни от любимите си екипи.

Снимка 352792

1′

Звездите и на двата тима изглеждат решени на всичко, за да стигнат до успеха днес.

Снимка 352793

Снимка 352794

1′

За 25-и път един срещу друг в Европа, за 7-и път съперници в континентален полуфинал:

Толисо Ковачич

Байерн (Мюнхен) е домакин на Реал (Мадрид) в първи полуфинален сблъсък между двата състава в Шампионската лига. Двубоят на стадион "Алианц Арена" започва в 21:45 часа.

Действащият европейски клубен шампион и рекордьор по трофеи в надпреварата излиза срещу един от най-неудобните си противници в исторически план, а Мюнхен е сред най-омразните места за гостуване за "белия балет".

Снимка 289112

Поне що се отнася за мачовете от началото на това съперничество, защото напоследък мадридчани се чувстват комфортно на стадион "Алианц Арена", където постигнаха победи с 4:0 и 2:1. В останалите 10 визити на баварска земя "кралете" имат само едно равенство и стряскащите 9 поражения.

Тони Кроос: С Хайнкес начело, Байерн (Мюнхен) е съвсем различен отбор

Кроос: С Хайнкес начело, Байерн е съвсем различен отбор

"Те са в по-добра физическа форма от миналата година"

До момента най-успешните клубове в Германия и Испания са изиграли цели 24 мача помежду си (рекорд) в КЕШ/Шампионска лига, а показателите са на кантар - по 11 победи и две равенства (два пъти по 1:1). При голова разлика 37:36 в полза на иберийците.

Всичко започва през 1976 година, когато по пътя към трофея Байерн елиминира Реал на полуфиналите с общ резултат 3:1, за да повтори упражнението на същата фаза през 1987 година с общ резултат 4:2. Мадридчани си връщат на следващата година и изхвърлят баварците на четвъртфиналите с общ резултат 4:3. Интересното е, че в първия мач Байерн дръпва до 48-ата минута с 3:0, но печели само с 3:2.

Зидан: Ще страдаме срещу Байерн, но така е във футбола

"Този полуфинал е различен от схватката преди година"

Следващата им среща е през сезон 1999/2000, когато Байерн бие Реал цели 3 пъти в 4 срещи (две от тях в групите), вкарва общо 10 гола на противника си, но отпада на полуфиналите. Баварската вендета идва още на следващата година, когато момчетата на Отмар Хитцфелд - Генерала печелят и в двата полуфинални мача, преди да покорят Европа напълно заслужено.

През 2002 и 2004 година Реал си връща и елиминира противника си на 1/4-финал и 1/8-финал, но през 2007 година Байерн си отмъщава с футболен блицкриг за секунди. В реванша Рой Макай вкарва най-бързия гол в историята на Шампионската лига, спирайки хронометрите на 10.12 секунди - постижение, което изглежда недостижимо и днес. Баварците елиминират този противник и през 2012 година след дузпи, дошли след две домакински победи по 2:1. Сладкото отмъщение на "белия балет" идва две години по-късно, когато Реал бие в двата мача и за първи път изобщо печели насред Мюнхен - споменатото горе 4:0.

Ули Хьонес: Байерн (Мюнхен) може да е умерен оптимист за двубоите с Реал (Мадрид)

Босът на Байерн оптимист за двубоите с Реал (Мадрид)

"В момента сме в по-добра форма сравнение с преди година"

През миналия сезон мачовете бяха изпъстрени с куп съдийски грешки, но тези в ущърб на Байерн натежаха и на противоречивия арбитър Виктор Касай му излезе име. Дори изпълнителният директор на мюнхенци Карл-Хайнц Румениге се нахвърли вербално срещу съдийската бригада - нещо, което дипломатичният двукратен носител на Златната топка никога не е правил по-рано. Сега обаче картите са размесени, защото под ръководството на Юп Хайнкес Байерн отново е истинска футболна машина за масово поразяване. Отборът има видим почерк на терена, следва философията на 72-годишната легенда и е готов да води люта битка на терена. Франк Рибери и компания искат да изпратят излизащия в пенсия специалист с нов требъл, както това се случи преди пет години.

Това ще бъде седмата среща на полуфинал между двата колоса, като баварците са продължавали напред четири пъти. Реал обаче спечели последните си пет мача срещу този съперник, вкарвайки цели 13 попадения, при само четири допуснати. Грандовете са играли 11 пъти един срещу друг на елиминации, като иберийците имат предимство с шест класирания напред. Тяхната звезда Кристиано Роналдо е отбелязал седем попадения в последните си три мача срещу най-успешния германски клуб и общо девет в шест срещи.

Победата на Реал в Мюнхен с 2:1 миналата година сложи край на серия от 16 поредни домакински победи на Байерн насред "Алианц Арена". Интересното е, че предишното поражение също беше от този опонент, с 0:4 през 2014 година.

Байерн има 18 победи и само три поражения в 27 домакински мача с испанци, но е продължавал точно в половината (10) случаи, когато битките са елиминационни. "Белия балет" има шест победи и цели 19 поражения от 32 гостувания в Германия, но пет от последните осем визити бяха спечелени. Мадридчани се намират в серия от шест поредни победи срещу германски съперници, а на елиминации имат 17 успеха и осем отпадания срещу представители на Бундеслигата. Показателите на треньора на баварците Юп Хайнкес срещу бившия му отбор са пет победи, четири равенства и седем поражения.