Байерн продължи с доброто си представяне след завръщането на Юп Хайнкес на "Алианц Арена". "Баварците" победиха с 3:0 у дома Селтик в мач от Група "В" на Шампионската лига. Точни за германския колос бяха Томас Мюлер, Йошуа Кимих и Матс Хумелс, като трите попадения бяха най-малкото, с което "детелините" се отърваха.

Лидер в групата продължава да бъде ПСЖ с 9 точки, следван от Байер с 6. Селтик е трети с 3, а Андерлехт е без точки в актива си.

Снимка 318677

Двубоят започна със силен домакински натиск. В началните минути Левандовски и Мюлер имаха добри възможности да открият резултата, но не се възползваха от тях. В 14-ата минута с пропуск се отличи и Давид Алаба.

В 17-ата минута Гордън със сетни сили успя да избие удар на Левандовски, при добавката обаче Томас Мюлер даде преднина на домакините.

ПСЖ победи Андерлехт с 4:0 като гост

ПСЖ продължи с наказателната си акция в Шампионската лига (ВИДЕО)

Парижани спечелиха гостуването си на Андерлехт с 4:0

Байерн продължи да бъде по-активния отбор и стигна до второ попадение в 29-ата минута. Кингсли Коман напредна отляво до аутлинията и центрира в наказателното поле, където Йошуа Кимих отправи параболичен удар с глава, който влетя в мрежата на "детелините" за 2:0.

Снимка 318675

До края на полувремето играчите на Юп Хайнкес опитаха да решат всичко в срещата с трети гол, но въпреки по-активните си действия не затрудниха Гордън.

Втората част започна по възможно най-добрия начин за Байерн. В 51-ата минута Ариен Робен центрира от корнер, а Матс Хумелс с глава направи резултата класически. "Баварците" продължиха на високо темпо след час игра можеше да водят с 4:0, но Робен пропусна. Малко след това бе отменен гол на Левандовски.

Снимка 318674

В 73-ата минута отново Робен бе близо до попадение, а в отвената атака Улрайх отрази опасен удар на Синклеър. В 82-ата минута германският страж отново блесна с добра намеса след шут на Форест.

До края на мача пред "баварците" се откриха нови две възможности за гол, но Видал и Мюлер не съумяха да ги оползотворят. Така Байерн записа втора поредна победа под ръководството на Юп Хайнкес.